Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan tudtátok megcsinálni...

Ti hogyan tudtátok megcsinálni az érettségit? Olyan elveszettnek érzem magam.

Figyelt kérdés
Gimis vagyok 17 éves, de fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel. Eddig 4-es 5-ös tanuló voltam, de főleg a tavalyi évben egyre kevésbé érdekel a tanulás (nem, bulizok, iszok, pasim sincsen, szóval nem lehet ezekre fogni)2-es 3-as tanuló lettem, semmit nem értek az órákon mert nem figyelek vagy nem írok házit, közben meg mindenki az érettségivel ijesztget. Nincs semmi motivációm igazából ez a baj, nem tudom hova menjek egyetemre, vagy akarok-e egyáltalán, mihez kezdjek ha vége a sulinak, és nagyon úgy érzem hogy még az érettségi sem fog sikerülni, tényleg sík hülyének érzem magam hozzá. Másnak is volt ilyen érzése hogy jelentéktelennek érzi magát? Hogy tettétek túl magatokat rajta? És az érettségik hogyan sikerültek, mennyit készültetek rá? Most mit csináltok?

2015. szept. 8. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, én mivel motiváltam magam, és mennyire segített. Elég könnyen ment a tanulás mindig is, de mivel nem tudtam, mivel akarok foglalkozni, hova akarok továbbmenni, ellenben sokakkal, akiknek nagyon hamar voltak elképzelései, el voltam keseredve. Aztán gondoltam egyet: attól, hogy most nem tudom, mit kezdek az életemmel, később még rájöhetek! És nincs is annál szarabb helyzet, mint amikor évekkel az érettségi után jössz rá, hogy elrontottad, és az egészet újra kellene kezdened ahhoz, hogy valami hasznát vedd... Ne járj úgy, hogy évek múlva bánod meg, hogy amikor tanulni lehetett volna, te nem tetted! Ez nem egy kötelesség, aminek eleget kell tenni, hanem egy lehetőség, amit érdemes kihasználni!

Végül elég későn jöttem rá, hova menjek továbbtanulni, de nem volt vele probléma, mert eleve úgy álltam hozzá, hogy mindenből igyekszem a maximumot nyújtani, így olyan érettségi bizonyítványom lesz, amivel én választok területet, és nem az eredményem dönti el, hova van esélyem bekerülni és hova nincs. Így sikerült nagyon jól teljesítenem, felvettek oda, ahova szerettem volna (pedig az érettséginél még nagyon nem tudtam, mit kezdjek magammal), és idén diplomázom. :)


Sok sikert kívánok neked! Ne ess kétségbe, mert nagyon fiatal vagy még, és előtted az egész élet, ha még nem tudod, mit kezdj magaddal, az nem nagy baj, ez az egyik legnehezebb döntés az életben. És ha rosszul döntesz, akkor is rengeteg lehetőséged és időd lesz még arra, hogy válts!

2015. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!