Jelentkezhetek-e doktori iskolába (pHD), ha jelenleg közmunkás vagyok?

Figyelt kérdés
Régebben jártam egyetemre (2004-ig), és középiskolai tanár diplomát kaptam a végén. Jelenleg sajnos csak közmunkás vagyok, ami nem túlságosan inspiráló közeg, szeretnék továbbfejlődni, ezért azt gondoltam, hogy nem egy újabb diplomát szereznék, hanem inkább a doktori iskolába iratkoznék már be. Szerintetek lehetséges?

2015. szept. 12. 03:16
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
elméletileg persze, csak hát elég belterjes közeg, szal kívülállóként csak valami gagyibb programba van esélyed bekerülni.
2015. szept. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha megvan apontod, nincs akadálya.
2015. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez egyértelmű.

Keress egy jó, sikeres témavezetőt és dolgozz vele akár közmunka mellett is, hogy legyenek jó nemzetközi publikációid és akkor fel fognak venni doktori iskolába és ott már lesz ösztöndíjad amiből megélhetsz.

(Nem ösztöndíjas doktorandusznak könnyebben is felvesznek, de akkor még meg kell élned valamiből...)

2015. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi, akkor most már csak el kell költöznünk a Szabolcs megyéből
2015. szept. 12. 18:09
 5/6 A kérdező kommentje:
nemrég hallottam, hogy túl kevés a végzős pHD-s, és ez nem fedezi se a felsőoktatás se a kutatás létszámigényét, a világban is egyre több a megoldásra váró probléma,
2015. szept. 12. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Most középiskolai tanár vagy (=szak?), és közmunkásgént dolgozol.

Ha felvesznek PhD képzésre, és ha elvégzed, akkor leszel egy középiskolai tanár, PhD fokozattal.

Mivel leszel előrébb ??

Ugyanúgy középiskolai tanár maradsz, ugyanúgy iskolába mehetnél tanítani.


Inkább tanúlj ki egy olyan szakmát, amire van KERESLET.

2015. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!