Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?

Earth4 kérdése:

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok most érettségiztem gimnáziumban júniusban viszonylag jó eredményekkel, magyar5, töri5, angol emelt és közép 5, rajz 5, matek 2. Alapjába véve ha igazán motivált lennék meg tudnám csinálni, általánosban végig kitűnő voltam. Sajnos nagyon jellemző rám hogy igazából sohasem tudtam mit szeretnék igazán, mi szeretnék lenni, így aztán nem tudtam mit kellene tanulnom ami tényleg érdekel és később azzal mennék tovább. 2 évig biológia faktos voltam majd leadtam és utána rajzon végeztem. Mindig nagyon nehezen kínkeservesen döntök. Nos, eljött a továbbtanulás időszaka... hónapokon keresztül vacilláltam hogy mit kellene hogyan hova merre egyetemen belül, senki nem tudott segíteni, mindneki csak ezt-azt mondott és semmi konkrétumot nem tudtam emg ami előrébb vitt volna... szóval utolsó pillanatban elvetettem az egyetemet és itthon kitaláltuk hogy menjek 2 éves ingyenes okjs cukrász képzésre így is lett fel is vettek. 3. hete járok oda de nagyon nem szeretem, úgy érzem lebutulok, olyanra vagyok kényszerülve amit nem is igazán szeretnék. A és B hetünk van. A héten 4 napon vagyunk mindig 5 ig bent, 2x még nulladik is van. 1 napon pedig külső gyakorlatos helyen kell dolgozni. B héten 4 nap külső gyakorlat, egy nap iskola. A külső gyakotlatos hely csak a telelpülésemen jöhetett szóba ami egy pici falu, egy cukrászda, szóval ott vagyok, az iskola 35 km re van...egy nagyobb városban... hajnali 4 kor kell kezdésként kelnem és 2 ig ott vagyok, nem is beszélve arról hogy ordítoznak, flegmán beszélnek velem meg hasonlók. Egyáltalán nem vagyok egy értetlen ember,de ami sok az sok. Szóval azon keztem el gondolkozni hgoy kiíratkoznék és majd jelentkeznék egyetemre olyanr amit tényleg szeretnék. Itt jön az hogy mégis hogyan kell egyáltalán kijelentkezni? meg a külső gyakorlatos helyen is szerintem nagyon ki fognak akadni... na mind1.

Őzintén szólva én legszívesebben művészeti egyetemre mennnék, de azok mind fizetősek és jó messze vannak, Szegedtől lakok egy kis faluban 35 kmre. ezek az egyetemek mind Kaposvár, Pécs, Budapest stb és fizetősek... nem tudnánk finanszírozni... Szóval ha lenne valami javaslatotok hogy mit tehetnék, vagy ti mit javasolnátok nagyon szépen megköszönném, pillanatnyilag nagyon elkeseredett vagyok :S



2015. szept. 14. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha matekból 2-es az érettségid az meglehetősen beszűkíti a mozgásteredet. Mivel humán tárgyakból és angolból is 5-ös voltál, valószínűnek tartom, hogy bölcsész területen sikeres lehetnél.


Mindenképpen diplomát kell szerezni, mert jövőd csak felsőfokú végzettséggel lehet ebben a nagyon gyorsan változó világban. Csak képzett embert lehet átképezni, továbbképezni, csak képzett ember tud szükség esetén külföldön munkát vállalni stb.


Ha nincs pénzetek, akkor az államilag finanszírozott képzések közül kell választani valamit, hogy legyen diplomád, amire szükség esetén újabb diplomákat lehet építeni, ha már tudod, hogy miben vagy igazán tehetséges.

2015. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is vagy bölcsészetet ajánlanék,vagy ha művészettel kapcsolatos dolgok érdekelnek,akkor a pl.a BKF-en van Művészeti Kar,de ahogy látom,itt is önköltséges képzés indul csak..nem értem,miért.Azért ne keseredj el,keresgélj,hátha van valahol államilag támogatott is,vagy nézz körül még a bölcsészszakokat illetően.Felvi.hu-n tudsz tájékozódni.Kitartást,meg fogod találni azt,amiben örömödet leled majd!
2015. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!