Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor nincs kedvetek tanulni,...

Mikor nincs kedvetek tanulni, akkor hogy "bíztatjátok" magatokat?

Figyelt kérdés

Jó tanulónak mondhatom magam ,azonban inkább reál beállítottságú vagyok ,így meggyűlik a bajom az irodalommal.

Jelenleg 10.es vagyok és nehezemre megy megtanulni az anyagot belőle.

Szeretném tudni/érteni ,de valahogy nem ragad meg :(

javaslatok ?



2015. szept. 14. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Tojd le. Nézd meg hova akarsz menni továbbtanulni. Nézd meg mennyire számít oda felvételinél az abból kapott jegy. Eszerint súlyozd be magadnak.
2015. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem se mennyire nem kell az irodalom tovább tanulásra ,CSAK hogy érettségi tantárgy ...
2015. szept. 14. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

És hány pontból hány pontot ér az érettségi jegy? És az évvégi jegy? Ha kettes leszel belőle és ha ötös, az maximálisan mekkora különbséget jelent a végső kiszámított felvételi pontszámodban?

Számold már ki b4szod

2015. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A magolasra nem biztattam magam sehogy, de ami erdekelt vagy ajanlottak azt elolvastam. Ha tul tudod magad tenni a trauman hogy nem lesz kituno az erettsegid akkor eleg a minimumot bemagolni es az erdekesebb dolgokra forditani az idod.
2015. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Maximalista vagyok ,így igen jó lenne ,ha jó lenne az összesjegyem
2015. szept. 14. 23:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az égvilágon semmit sem fog számítani, hogy 380 ponttal vesznek fel, vagy 555-tel, ha a ponthatár 375. Másrészt az irodalomtudásodra se sok szükséged lesz az életben. De ha jólesik, csináld.
2015. szept. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A maximalizmus sokszor párosul a hülyeséggel.

Legyél maximalista, de csak pl. reál területen, ha az érdekel. Ahelyett, hogy béna verselemzést tanulsz, csak, hogy jobb érettségi jegyed legyen aminek semmi hasznát nem veszed, ahelyett még magasabb szintekre juthatnál reálból, ami érdekel, amivel foglalkozni akarsz majd.


Az elsővel tudok egyetérteni.

2015. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát jó ... Köszönöm a válaszokat :D
2015. szept. 16. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!