Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnátok azt, hogy a...

Támogatnátok azt, hogy a gyerekek az iskolában tankönyv helyett tabletet használjanak?

Figyelt kérdés

A lényeg h az adott tanév összes tantárgyának az anyagát egy tabletre töltsék rá. Én mondjuk örülnék neki, mert akkor az oktatás nem csak elméleti lenne, valamint a gyerekekenek sokkal kevesebb dopgot kéne cipelniük a táskában.

Úgy gondolom h a magyat oktatási rendszer legnagyobb hibája az, hogy túl elméleti és túl maradi. Egy ilyen hatalmas úttörés lenne számukra.

Egyik ismerősöm a családjával már évek óta kinn él Németországban, a gyerekei német iskolába járnak ahol tabletekkel tanulnak és szeretik is a sulit meg ügyesek is.

Sz örülnék ha nálunk is ez lenne!



2015. szept. 18. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik ismerősöm a családjával már évek óta kinn él Németországban, a gyerekei német iskolába járnak ahol tabletekkel tanulnak "


EZ DEFINITÍV NEM IGAZ! Németországban élek, minden gyerek itt jár/járt iskolába, de talbettet sehol nem használnak, söt nem is használhatnak, kivéve az egyetemen - de az is opcionális, nem kötelezö.

2015. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És te melyik részén élsz? Mert ők Bajorországban!
2015. szept. 18. 07:50
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy támogatnám...
2015. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom h a magyat oktatási rendszer legnagyobb hibája az, hogy túl elméleti "


És azzal, hogy tabletet használnának a gyerekek már gyakorlati lenne az oktatás?

2015. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sokmilliárdos beruházások azért, hogy a gyerekek tabletről tanulják ugyanazt. Mert ne legyenek illúzióid, attól, hogy tableteket osztogatnak könyv helyett, a tananyag, az oktatás módja fikarcnyit sem fog változni. Attól, hogy egy rozoga épület csilivili új festést kap, még szerkezetileg nem lesz stabilabb. A problémát ott kell megoldani, ahonnan gyökerezik. Alapjaiban kéne megreformálni az oktatási rendszert, nem ilyesmikre pazarolni a pénzt.


Oh, és csak mondom: A német és a magyar oktatás nem ebben különbözik a leginkább.

2015. szept. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok és én TÉNYLEG Bayernban élek.
2015. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban (pontosabban Bajorország egy nagy városában) vagyok tanár, és ilyen hülyeséget nem hallottam még, hogy itt a tablet kötelezö lenne. A gyerekek könyveket, munkafüzeteket, sína füzeteket használnak az érettségiig.

Olyan van, hogy egyes házifaladatokhot az interneten kell keresni valamit, de ehhez nem kell még saját gép sem, mert az iskolákban van lehetöség a gépterem használatára - csak be van korlátozva, hogy milyen oldalkat használhatnak, játékokat meg hasonlókat nem.

2015. szept. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
54%
Én NEM támogatnám, mert így is a diákok nagy része képernyő előtt él, és szitál miatta az agya. Nem kell nekik több ilyen. A könyvek árán és beszerzésén kellene változtatni!
2015. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Az államnak a könyvek kiadása biztos, hogy többe kerül, mint egy több éven át működő tablet. A gyerekeknek már ez a világuk, ők az y generáció, ne magatokból induljatok ki, ezt a folyamatot nem lehet megakadályozni, és nem is kell. Az, hogy nem kell cipelniük, óriási előny. Látványosabb is az interneten akár a tanórán is fellelhető ábra, video, mint egy többéves, statikus, korlátozott terjedelmű tankönyv.
2015. szept. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Igen támogatnám. Mert akkor nem kell azt a sok könyvet cipelni
2015. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!