Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után merre induljak...

Érettségi után merre induljak tovább?

Figyelt kérdés

Igazság szerint a kemény fizikai munkákhoz béna vagyok, asztalos volt az első szakmám, abban nagyon rossz voltam. Utána anyám élettársánál voltam vízvezeték-szerelő betanított munkás, ott is rossz voltam.



Arra gondoltam, hogy mivel én főleg a szellemi dolgokban vagyok jó (lélektan, psziché, tanítás, filozófia) így vagy a Pszichológusi szakma érdekelne illetve a Számítógép programozás. De érdekel a zene is, talán abba kellene gondolkoznom?


Melyikre lenne érdemes menni?


2015. szept. 18. 09:32
 1/5 Duenna ***** válasza:
76%
Ha nem vonz a fizikai munka, akkor inkább szellemi munkára koncentrálj, de akkor ahhoz keményen tovább kell tanulnod. Azt, hogy konkrétan milyen szellemi munka vonz a legjobban, hogyan képzeled el vele a jövődet, mint munka és megélhetés, ezt neked kell eldöntened, ebben más személy nem dönthet helyetted. Nyílván egyszerre a felsorolt képzéseket nem tudod csinálni, tehát választanod kell közülük, ami a legjobban a szívedhez áll a legközelebb, azt válaszd. A többi megmaradhat hobbinak. Döntsd el, melyik lenne a hobbid, és melyik lenne az a szakterület, amelyben a megélhetésedet, a pénzedet megkeresed.
2015. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha zenében gondolkozok akkor merre induljak tovább illetve mit válasszak milyen ágat ha a kereset is fontos?
2015. szept. 18. 11:26
 3/5 Duenna ***** válasza:
26%
Ha ennyire nem tudsz saját, önálló gondolatokat összehozni saját magad számára, akkor te nemcsak fizikai munkából, de szellemi munkából is már rég megbuktál.
2015. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az előzőre. Játszol valamilyen hangszeren?
2015. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem véletlen hogy a 39%az csak 39%. :)

Arról van szó, hogy több dolog is érdekelne.


Hát játszani nem tudok, de gondoltam megtanulok, érettségi után meg jelentkezek valamilyen zenei szakra. Bár kezdő vagyok a témában, de ha valaki érdekel annak nagyon neki tudok ugrani.



Mire gondoltál zenei téren?

A hegedű érdekel, akkor a zongora is, inkább ez a kettő. Persze úgy érdekelne a zene, hogy mellette ne haljak éhen. :) Olvastam azt is, hogy Japánba a zenészeket azt hiszem a komoly zenészeket szívesen látják.


Ha a zenei karrier mégse jönne össze akkor a programozó lenne a második dolog amibe belefognék.


26/F

2015. szept. 20. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!