Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyen az indokom arra,...

Mi legyen az indokom arra, hogy másik iskolába akarok iratkozni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumból szeretnék átiratkozni a választott szakközépiskolába.

Az őszinte indok, amiért átmennék oda, hogy a gimnáziumban túl sokat kell tanulni, és nekem nem megy. Szó szerint. Na de ezt csak nem mondhatom a középiskolának, mert akkor egyből azzal jönnek, hogy bizony itt is sokat kell tanulni, amivel tisztában is vagyok, viszont szerintem egy középiskola valamivel könnyebb mint egy jó hírű gimnázium. Sőt, lehet zokon venné a középiskola, hogy hozzájuk, azaz egy gyengébb színvonalú iskolába szeretnék menni, értitek :D

Szóval mit mondjak indoknak, hogyan tudnám megfogalmazni úgy, hogy ne sértsem meg vele a középiskolát?

Vagy ezzel nem sértem meg, csak én reagálom túl?

15/L



2015. szept. 22. 09:11
 1/10 anonim válasza:
Én megmondanám az igazat,de ha gondolod kamuz valamit: kevesebbet kell utazni,érdekel egy ott tanulható szakma,anyám kényszerít,odajárt egy rokonom és dícsérte,...
2015. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy középiskolát nem lehet megsérteni ezzel. :)

Tisztában vannak a területi, regionális szerepükkel és azzal, hogy milyenek a követelményeik a környék iskoláival szemben. Tehát tudnak róla, hogy melyek az erősebb, illetve gyengébb iskolák.


Szüleid már 15 éves létedre rád bízzák az egészet? Nem segítenek ebben?


Egyébként először azzal az iskolával beszélj amelyikbe iratkozni szeretnél, majd, áldásukat adják rád, akkor iratkozz ki a jelenlegiből és iratkozz be a másikba. Nehogy 2 szék közé kerülj. Indokul mondhatod, hogy nem vált az iskola oktatási rendszere, nagyok az elvárások, amiket az utóbbi időben nehezedre esik teljesíteni.

2015. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted nem sértem meg azzal az iskolát, hogy direkt egy gyengébb színvonalú sulit keresek?

Mert igazából tényleg ez a helyzet, a gimnázium, ahova most járok, az nekem pokoli nehéz, valami könnyebb iskola kellene.

2015. szept. 22. 09:28
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszotokat :)

Nem, igazából a szüleimmel együtt csinálom ezt az egészet, csak kíváncsi voltam mások véleményére is, mert a szüleim szerint túlreagálom és ez tényleg nem sértés :D :)

2015. szept. 22. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakközépben milyen szakra mennél?

Írhatod azt, hogy nem egy általános gimnáziumi végzettséget szeretnél, hanem érettségit és szakmát is.

Vagy ha pl. a gimi távolabb van a lakhelyedtől, akkor írhatod, hogy célszerűbb lenne egy közelebbi iskolába járnod.

Egyébként szerintem is a szüleidnek kéne ezt megfogalmazni.

2015. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem fog az iskolaigazgató hangosan hisztizni és ajtócsapkodással ott hagyni benneteket ha ettől félsz. :D


Az új igazgató pedig kedves lesz, nem börtönbe mész, hanem iskolába. Fontos, hogy jókedvvel kezd az első napodat, szóval számíthatsz rá, hogy megértő és kedves lesz.

Indoknak bármit mondhatsz, de szerintem az őszinteség a legegyszerűbb.

2015. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, majd a szüleim segítenek ebben, de biztos engem is kérdezgetni fog az igazgató a véleményemről, sőt, biztos.

Hát most gimnáziumban emelt töri-magyar tagozaton vagyok, de egyrészt túl nehéz nekem a történelem tantárgy, másrészt rájöttem, hogy nem ezzel akarok foglalkozni később, hiszen nem is szeretem a törit mostmár :D (Csak a magyar miatt jöttem ide, de pont a törit tanítják magasabb óraszámban)

És valóban, ahogy az utolsó válaszoló írta, jobban szeretnék inkább egy szakmát kitanulni :)

Közgazdasági vagy ügyviteli szakra mennék, ez érdekel jobban :)

2015. szept. 22. 09:40
 8/10 A kérdező kommentje:

De valójában pont ettől féltem :D :D

Mindig figyelek arra, hogy mit mondok, nehogy megsértsek vele valakit :D

2015. szept. 22. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor majd mond ezt, hogy itt kiderült, hogy a töri van emelt szinten, de te nem azzal szeretnél foglalkozni, szeretnél egy érettségit és egy olyan szakmát, amit náluk tudsz megszerezni, mert ez érdekel és a későbbiekben is ezzel szeretnél majd foglalkozni.

Szerintem egyébként jól gondolod, nem illik ilyet mondani, hogy nehéz volt a suli és ezért jönnél egy gyengébbe. Illetve, lehet ezt mondani, de akkor nagyon diplomatikusan kell megfogalmazni.

Úgyhogy én inkább azt emelném ki, hogy megváltoztak a terveid és olyat szeretnél tanulni, amit náluk lehet.

2015. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek :)

Drukkoljatok, hogy összejöjjön az új suli, és ne kelljen itt maradnom :D :)

2015. szept. 22. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!