Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológusként van esélyem...

Szociológusként van esélyem megélni? Matekból nem vagyok jó, jogásznak nem vesznek fel, mivel kémiából sem, így orvos is minusz. A tájépítész még oké lenne, de ahogy láttam nem keres túl sokat, és nehéz elhelyezkedni.

Figyelt kérdés
18F
2015. szept. 23. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég nehéz szociológusként elhelyezkedni, ráadásul ez az egyetlen bölcsész jellegű szak ahol van matek, plusz épp a matekos-gyakorlati szakirányok keresettebbek a munkaerőpiacon.

Szóval ha nem megy akkor ne ezt válaszd, nem egy mérnöki szint, de buktatós tárgy.

2015. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

csak máshová nem vesznek fel,mert mindenhová 450 pont kell. Mérnökihez meg nem vagyok jó matekból.

Suliba átszámoltuk,70%-kos érettségikkel,kitűnő bizivel,2 nyelvvizsgával jött ki a srácnak 440.

2015. szept. 30. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy csomó szak, mi érdekel egyáltalán? Hátha van olyan ami érdekes, nem matekos, el lehet vele helyezkedni és fel is vesznek.

Szociológiára is a nevesebb helyekre, Eltére, Corvinusra államilag finanszírozott képzésre nem vesznek fel alacsony pontszámmal, azért, hogy legyen egy nem túl használható diplomád pedig egy csomó pénzt fizetni...


Azért ne menj valahová mert csak oda vesznek fel, pláne úgy nem, hogy azt se tudod mit tanítanak - ha utánanéztél volna biztos észrevetted volna, hogy a szociológia tantervében van matek. A tájépítész is tanul valamennyit (nekem is tervben volt).

Azok, akik csak úgy tanulnak valamit mert oda vették fel, azt mondták nekik, még kisebb eséllyel fognak a végzettségükkel elhelyezkedni.

2015. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!