Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyik egyetemről a másikra...

Egyik egyetemről a másikra való átjelentkezés lehetséges, ha sok tantárgy különbözik a két egyetemen?

Figyelt kérdés
Megszűnt ez egyik szakirány az egyetememen, amelyre szerettem volna menni, és nagyon magam alatt vagyok. Át fogok jelentkezni másik egyetemre, ugyan arra a szakra. De megnéztem a tárgyakat és láttam hogy ott mások mint amiket most tanulok. Így van egyáltalán esély arra hogy átvegyenek? Vagy amik különböznek, azokat megcsinálhatom másik félévben?

2015. szept. 27. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Az emberi tudatlanság határtalan... Egyszer el kellene jutni arra a szintre, hogy közoktatás =/= felsőoktatás, tehát mások a játékszabályok.


Felsőoktatásra boldog-boldogtalan jelentkezhet, akik 0 egyetemi tárgyat végeztek el, és láss csodát, fel is veszik őket (ha van elég pontjuk). Aki pedig már járt egyetem,re az tudhatná, hogy nincs olyan az egyetemeken, hogy 1-2-3-4-5-stb. osztály, hanem félévek garmadája alatt kell a megszabott tárgyakat elvégezni, kreditet összegyűjteni. Ha átmész egy másik egyetemre, akkor két lehetőség van: az első (ami annyira nem jó móka), hogy 0-ról elkezded az egészet, a másik, hogy kérvényt adsz be, hogy fogadják el a tárgyaidat (ennek pontos ügymenetét nem tudom, de nem te vagy az egyetlen az országban, aki egyetemet vált, és másoknak is sikerült ezt megoldania...).


Hogy "csak úgy" átiratkozhatsz-e, szintén nem tudom, de legrosszabb esetben a következő felvételi időszakban (jövőre) jelentkezhetsz az egyetemre, és akkor is el tudod fogadtatni a tárgyaidat (ha el tudod, de az esetek 95%-ában azért ez szokott sikerülni).


Egyébként pedig, ebben és más ügyben is érdemes felkeresni a Tanulmányi Osztályt, mivel az ott dolgozók azért kapják a fizetésüket, hogy a hallgatókat ügyes-bajos dolgaikban kisegítsék.

2015. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Felkerestem őket, azt írták hogy decemberben leadhatom az átjelentkezést a kérvénnyel és a leckekönyvvel együtt. Tehát van remény arra hogy a 2. Félévet ott kezdjem és elismertethetek néhány tárgyat.
2015. szept. 27. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!