Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanuljak hosszú, lexikáli...

Hogy tanuljak hosszú, lexikális anyagot?

Figyelt kérdés

Elsős egyetemista vagyok.

A pomodoro módszerrel tanulok (X perc tanulás, Y perc pihenős körök; ez nálam most 25/5 vagy 35/8), ezzel nincs is baj többnyire, de egyszerűen nem találok módszert arra, hogy hogyan tudnám észben tartani - hogyan "maradna a fejemben" - annyi anyag. Jogról van szó, egyébként.


Jelenleg olvasom a könyveket, és jegyzetelek mellette egy füzetbe. A jegyzeteim minőségével nincs baj, hanem azzal, hogy ez iszonyatosan lassú folyamat, ráadásul az órai jegyzettel is össze kell valahogy fésülni (konkrétan meg kell valahogy teremtenem a tananyagomat, ráadásul a könyv néhol eltérő az órán elhangzottaktól).


Hogy tudnám megtanulni azt, amit leírok (mert az írással legalább már van fogalmam róla, de nem tudom pontosan és részletekbe menően), vagy amit olvasok a könyvben?

Észrevettem egyébként, hogy azok az anyagok/előadások, amiket elmesélek pld. a szüleimnek, vagy valakinek, az 100%-ban, az órán elhangzottakhoz tökéletesen igazodva megmarad. Szóval a "tanítva-tanulás" tökéletesen működik nálam, gondolom tudjátok mi ezzel a probléma; nincs ott mindig valaki, akit "taníthatnék", az meg már egy másik érdekes kérdés, hogy ki az istent érdekel a joghallgatókon kívül mondjuk a patrimoniális monarchia közigazgatási rendszere, vagy a pre-klasszikus római jog működése...



2015. okt. 4. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én így csinálom: először elolvasom az anyagot (tételenként/fejezetenként), hogy átlássam az egészet. Másodszorra már nagyon figyelek a részletekre, próbálom memorizálni az egészet. Harmadszorra már nagyon ismerős az az anyag, és kihúzom a lényeget.

Vizsga előtti napon pedig átfutom a kihúzott részt. Az eredmény majdnem mindig 5-ös.


„ki az istent érdekel a joghallgatókon kívül mondjuk a patrimoniális monarchia közigazgatási rendszere, vagy a pre-klasszikus római jog működése...”


Ideális esetben téged, ha ilyen egyetemre mentél. Egyébként meg vagyunk egy páran. :D

2015. okt. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én joghallgató vagyok, engem érdekel. :)


És mi a helyzet a fogalmakkal/definíciókkal? "Azt csak be kell magolni" - de hogyan? A hangos ismételgetés ("rote"-módszer) működik, de annyira lassú, hogy 3-4-5 héttel ZH előtt el kellene kezdjem tanulni őket, hogy végezzek...

2015. okt. 5. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!