Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ménesgazdaképzést levelezőn...

Ménesgazdaképzést levelezőn mennyire ajánlatos elvégezni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyetemre járok de befogom fejezni nem sokára viszont az utolsó évben el akarom kezdeni a ménesgazdát levelezőn mert nagyon érdekel és eleve is lovas irányban akartam tovább tanulni. Ti várnátok egy évet és nappalin kezdenétek el a helyemben? Vagy levelezőn is ugyan úgy elvégezhető. (Lovastudásom meg van hozzá mert három alap jármódban biztos az ülésem és méteres pályán is ugrottam már nem autómata iskolalóval... Szóval a nem két év alatt akarok megtanulni lovagolni. Mert 6éve nyomatom már) :)

Előre is köszi a válaszokat. Légyszi a bunkó megjegyzésektől kíméljetek. Én csak segítséget kérek meg véleményt amit normálisan is meg lehet fogalmazni! :)



2015. okt. 9. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy mit szeretnél csinálni a ménesgazda papíroddal? Mert lovardát vezetni nem lehet vele, csak lovastúra vezetőivel lehet jelenleg, amihez kell a REV, illetve oktathatsz vele, túrát is vezethetsz, és táboroztathatsz is. Míg ménesgazdaként inkább tenyészetekben lehet elhelyezkedni,bár azokból nem sok van, főleg a tenyésztés a fő profilja.
2015. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen inkább lovardában mint tenyészetben szeretnék dolgozni habár a tenyészetben való elhelyezkedést se bánnám :) De inkább lovarda vagy tanya ahol táboroztatás, meg be lovaglás és helyre lovaglás... Szóval akkor szerinted nem érdemes belekezdeni így? Hanem inkább egy lovastúra vezetői? (A REV már meg van. De tudom hogy az manapság nem nagyon jelent már semmit...) És hozzá érdemes egy edzőit csinálni? Vagy mit érdemes akk szerinted megcsinálni?
2015. okt. 10. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor már lovastúra-vezetői. Ezzel nem kötnek bele a lovarda működésébe, lehet oktatni, táboroztatni. Ha beleolvasol, hogy mikre képez: istállórend kialakítása, takarmányozás, lovagoltatás, fogathajtás, tereptúra vezetése, papírügyek intézése. Az is írja, hogy lovak képzése is hozzátartozik. Tehát komplexebb, mint az edzői.

Az edzőivel csak oktathatsz,ha esetleg minősülsz az MLSZ-nél akkor ugye lehetsz minősített edző,de ehhez nem árt a versenymúlt, mert ez már komolyabb szint,mint a kezdők futószárazása.

2015. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. okt. 10. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!