Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elrontottam az életem, de nem...

Elrontottam az életem, de nem akarom feladni. Tanulási lehetőségek?

Figyelt kérdés
Nincs érettségim,csak egy szakmám,ami mégsem az én pályám.28 éves vagyok.9 éve végeztem a sulival,azóta egyszer volt 2 év munkaviszonyom és egyszer 3.Már három éve nem találom a helyem,alkalmi,illetve fekete munkákból élek.Azt mindig találtam,főleg külföldön,de mi van ha egyszer elfogy a szerencsém.Ezért döntöttem úgy,hogy leteszem az érettségit és tanulok még egy szakmát is,vagy OKJ-t.A kérdés,hogy hol kezdjem?Ha munkaügyi központon keresztül megyek valahová,akkor vannak ingyenes képzések is,illetve kapok-e valami ellátást?Mert nem biztos,hogy tudok a tanulás mellett dolgozni.Vagy keressek egy biztos munkát valahol,és mellette estin érettségi?

2015. okt. 10. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

még orvos is lehetsz ha nagyon akarsz, elhatározás kérdése

a sulit kezd el, aztán majd lesz valami vele kapcsolatban

2015. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben estin érettségiznék, és gyűjtögetnék mellette, ha tudok, mert sosem lehet tudni. Ahogy te is mondtad, nem tudhatod, hogy legközelebb szerencséd lesz-e. Addig kell dolgozni, amíg van munka. Estin simán le lehet érettségizni, és ez az érettségi pont annyit ér, mint a nappali. Felsőoktatásba is felvételizhetsz vele, de persze OKJ-hoz is tökéletesen jó. Nem kell annyira félni a sulitól, ha igazán motivált vagy és akarod, meg tudod csinálni! Minél előbb, annál jobb!


Csak egy megjegyzés: nem rontottad el az életed! Az eddig része így alakult, most pedig egy új irányt vesz. Más lesz :))) Sok sikert hozzá! :) N32

2015. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!