Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetséges, hogy olyan...

Hogyan lehetséges, hogy olyan tantárgyat tanítanak mint a mikroökonómia stb?

Figyelt kérdés
Csak en tartom ezt felhaboritonak? Hogy lehet ilyet oktatni? En egyszeruen keptelen vagyok megtanulni es ennek valoszinuleg az is az oka hogy nem tudom feldolgozni hogy ezt kell tanulnom. Ezert jottem egyetemre? EZERT? Nem eleg hogy az egesznek az eg vilagon semmi ertelme (sok ilyen "tantargy" van) de olyan pofatlanul nehez es szivatos hogy arra szavak nincsenek. En mint matematikat mindig is utalo ember elmentem gazdasagi karra , mondtak hogy lesz matek stb en meg gondoltam jaj ugyan mar biztos nem lesz olyan veszes. Hat DE . Es a legrosszabb tenyleg az ,hogy ezt tanitjak. Az osszes tobbi tantargyat siman kirazza az ember az ujjabol es meg hasznosak is de legalabb kotodnek az adott szakhoz.KIHEZ KELL FORDULNOM , kinek irjak levelet , ki szeretne meg azt rajtam kivul ,hogy ezt eltoroljek es mert nem tett meg senki semmit? Van aki abbol el meg hogy egy semmit egy ertelmetlen tantargyat oktat!!! Egy nem letezo vilagban "jatszodik" az egesz a kepzeletben mukodne csak . Minek ezt eroltetni? A hires nagy kozgazdaszok kerdezem en mire jottek ra? Hogyan lehet meg hatekonyabb joszagkosarakat megvetetni a nemletezo emberekkel egy nemletezo vilagban? Es ezt elismerik? Mi ezt tanuljuk? Komolyan? Ha megis valaki szerint annyira erdekes ez az menjen matematika szakra . Vagy oda nem valo mert az ott tanultakkal legalabb tenyleg ki lehet szamolni valamit? Amit alkalmazni lehet a vilagban? Most komolyan ha oktatasugyi miniszter lennek eltorolhetnem ezt a tananyagbol?

2015. okt. 19. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A te hibád, hogy ilyen gondolkodásmóddal gazdasági szakra mentél. Lesznek még ennél "durvább" tárgyaid is.
2015. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom első féléves közgázos vagy, aki éppen most kezdett el tanulni az első zh-ra. A mikro és makroökonómia nem hülyeség, csak éppen még te nem tanultál annyit, hogy lásd az értelmét. Igenis a gazdaság alapja, kellenek ezek a tárgyak,hogy megismerd a gazdaság működését. Első évesként én sem értettem, aztán a diploma közeledtével elő kellett vennem a régen tanultakat, mert rengeteg tantágy mikro- és makroökonómiára épül.

A matek pedig kibírható. Én középszinten tanultam matekot, egyetem mellett korrepre jártam,mert nem rendelkeztem emelt hozott anyaggal. Meg lehet csinálni, csak nem sírni kell, hanem külön tamárt keresni, otthon leülni és gyakorolni, és tanulni.

2015. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan mintha az kérdeznéd, hogy a jogászok miért tanulják a római jogot.

A válasz: azért mert egy olyan fogalomrendszert vezet be, amire a szakma a legkülönfélébb szakterületeken hasznosíthat.

2015. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

keptelen vagyok megtanulni es ennek valoszinuleg az is az oka hogy nem tudom feldolgozni hogy ezt kell tanulnom


ennél jobb dumát még nem hallottam arra, hogy hülye vagy valamihez és nem megy.

2015. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint mikor a szőlész borászok rájönnek, hogy az egész szakma igazából full kémia. Pedig milyen jól hangzó neve van. -_- no comment.


Minden szakon vannak ilyen-olyan tárgyak, meg kell tanulni és kész. Nem kívánságműsor. Ha képtelen vagy leülni tanulni, akkor iratkozz ki az egyetemről. Ennyi.

2015. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Most a mikroökonómiával van bajod, vagy a matekkal? Mert a kettő baromira nem ugyanaz, mégis összemosod.

Amúgy meg a mikroökonómia gazdasági szakon eléggé alaptárgy (ahogy egyébként a matek is). Ennek ellenére pl. mérnöki szakokon is oktatják 1-2 félévig. Én is utáltam, sok hasznát nem láttam, de túl lehet élni.

2015. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát bizonyára én vagyok hülye hozzá de akkor mondják el az esetleges közgazdász diplomával rendelkezők ,hogy mi hasznát vették a mikroökonómiának? Mert igen erről volt szó nem mostam össze semmivel a kérdésben is ez szerepel nemtudom mit kell értetlenkedni. Ha annyira tetszik tanuljátok életetek végéig a pereto hatékonyságot majd csak hasznát látjátok a való életben.

" Igenis a gazdaság alapja, kellenek ezek a tárgyak,hogy megismerd a gazdaság működését. Első évesként én sem értettem, aztán a diploma közeledtével elő kellett vennem a régen tanultakat, mert rengeteg tantágy mikro- és makroökonómiára épül. "

Remek és mond el a munkát során mivel bizosan el tudtál már helyezkedni ,hogyan hasznosítod a mikroökonómiát? Talán úgy ahogy azt tanítják? Kiszámolod előre a haszonmaximalizáló vásárló mit fog venni a sparba? Mi vagy te látnok?

A gazdaságnak meg biztosan ez az alapja igen :) Max a gazdaságtannak ez de a gazdaságnak erősen kétlem. NEm kell itt a sértett stréber hozzáállás , mindössze azt nem értem ,hogy lehet ilyet tanítani? Hol hasznosítod? Konkrétan ezt a tantárgyat ezeket a képleteket amiket tanulsz.

Én még nem sok olyan mamutvállalat vezért vagy zsidó bankárt láttam akik a mikroökonómiától nőtték ki magukat. Vagy tudtok ilyet? HA annyira ez a gazdaság alapja akkor miért nem áll a gazdasági tanszék előtt 2-3 Bentley? Miért kis csóró szerencsétlen az összes aki ezt oktatja?

Nem az egyetemmel van bajom (vagyis legalábbis annyi nincs vele) vannak értelmes tantárgyak, pl marketing ,pszichológiai jellegű tárgyak elvégre ennek mind köze van egy menedzser, marketinges munkájához. Még az informatika is rendben van elvégre mindenki használ számítógépet.

Én csak azt nem értem mi értelme van évekig szerencsétlenkedni az egymásra épülő értelmetlen és totálisan hasznosíthatatlan tantárgyakkal? De látom csak én vagyok felháborodva , lehet nekem is inkább birkaként kéne zabálnom amit elém raknak. De kimondom ,hogy szerintem ez egy rakás híg f*s

2015. okt. 19. 13:56
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább menj tanulni. Vergődhetsz még itt, de attól a tananyag nem fog a fejedbe szállni.

Megtanulod, túllépsz rajta, ennyi. Mit kell ezen picsogni ennyit komolyan.


"ha oktatásügyi miniszter lennék" - Ezzel a hozzáállással tuti nem leszel.

2015. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég sötét vagy hallod... Minden gazdasági szakon nyomatják ezt a tárgyat, talán tájékozódni kellett volna mielőtt odamentél. Nem vernyákolni kell hanem tanulni ha diplomát akarsz.
2015. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kacsa Tibor ***** válasza:
100%

A mikro és makro ökonómia nem elengedhetetlen ahhoz, hogy átlásd a gazdaság működését, viszont nagyban hozzá segít ahhoz. Ha később nem akarsz gazdaságpolitikai döntéseket hozni (bármilyen szinten), vagy azokhoz hozzászólni, akkor igen, neked tök fölös ezt tanulnod. De közgazdászként ez alap.... Nem tudom, hogy milyen szakon vagy, de pl. marketingesként nem árt, ha tisztában vagy azzal, hogy az egyes elméletek szerint mi kényszeríti a vásárlót arra, hogy a Sparban kaját vásároljon, és mi befolyásolja, hogy mennyit vásároljon belőle. Mikroökonómián ennek az alapját megkapod, és többet nem igazán fogják hangoztatni, hanem alapnak veszik. Amúgy számomra tök furcsa, hogy pont emiatt a tárgy miatt vagy ennyire kiakadva. Sok emberrel találkoztam, aki nem szerette, illetve 3-adszorra vette fel a tárgyat, mégsem kelt így ki magából :D Ha valaki egyetemre megy, akkor számítson arra, hogy olyan tárgyak lesznek, amiket utál, vagy éppen tök értelmetlennek tart. Nekem volt olyan kurzusom, ahol tök sok olyan dolgot tanultunk, ami helyett lehetett volna mást is az adott tárgyhoz kapcsolódóan, s így tök valószerűtlennek tűnt az egész. De sztem tök fölös emiatt kiakadni. Ha nem tetszik, válts szakmát, hagyd ott az egyetemet.



Még egy kérdés a részemről; Te mobillal gépelted be a szöveget?? :D (Már csak az ékezetek hiánya miatt kérdezem). Mert ha igen, akkor tényleg berághattál a tárgyra :D

2015. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!