Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemi nyílt napok milyenek?

Az egyetemi nyílt napok milyenek?

Figyelt kérdés
Addig oké, hogy a suli meghirdeti h x hónap x.ik napján tart nyílt napot, de ez a valóságban hogy működik? Úgy, mint középsuliban? Bemehetsz órákra, vagy csak magát az épületet, kolit nézheted meg? Vagy inkább csak a karok és a szakok bemutatására fektetnek hangsúlyt?
2015. okt. 28. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
bocsi az offért, de ez engem is érdekelne :)
2015. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előadásokra be lehet menni és az épületekben is körbenézhetsz.

A kolis nyílt nap szerintem nem egy napon van az egyetemivel, de ezt egyeteme válogatja.

A nyílt napon egy intézmény adott karáról kapsz bővebb tájékoztatást. Szakokról, órákról, emberekről stb

2015. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2015. okt. 28. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Talan egyre erdemes elmenni, de szerintem annyira nem informativ. Standoknal lehet altalaban hallgatoktol kerdezni, meg esetleg tartanak eloadast az egyetem aktualis kutatasairol - amivel te 3-5 even belul nem talalkozol.


A hallgatoknak ilyenkor szunet van, de mivel az eloadasok publikusak barmikor bemehetsz. Szerintem erdemesebb is lehet, hatha jot fogsz ki es megtetszik.

2015. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy marketing rendezvény az egyetemnek, a jó dolgokat fogják kiemelni, osztogatnak szórólapokat, tájékoztató füzeteket, amik összefoglalják azokat az infókat, amiket az egyetem weboldalain elszórtan találna meg az ember. Valószínűleg lesznek standok a különböző karokról, képzésekről, ahol felsőbb éves hallgatók, többnyire lányok, kari / egyetemi pólókba öltözve mosolyogva fognak mesélni neked a szakról, és válaszolnak a kérdéseidre.


Lehet hogy lesznek ilyen nagoybb tájékoztató előadások, amit pl. a kar dékánja tart. Egyetemre válogatja szerintem, hogy hol hogyan zajlik ez.


Nálunk ugyan nem volt oktatási szünet az egyetemi nyílt napkor, de szerintem az érdeklődő középiskolások nem mennek be előadásokra, azt se tudják, hogy mikor kezdődnek, melyik teremben milyen óra van.. stb, és csak elijesztené őket, ha mondjuk bekeverednének egy Mechanika4 előadásra. (most mondtam egy példát, igazából a tárgyak nagy része szerintem érthetetlen egy középiskolás számára, ha nem a legelső, szeptemberi órára megy be)


Nálunk az érdeklődőknek viszont a fizika / kémia stb. laborokat megmutatták ilyen csoportos laborlátogatás során.


Viszont ha van az egyetemen egy ismerősöd, akkor bármikor bemehetsz vele előadásokra, azok szabadon látogathatók, és plusz 1 ember senkit nem fog zavarni ott. Az ismerősöd megtudja neked mutatni a kollégiumot, menzát, könyvtárat, stb. dolgokat is.

2015. okt. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!