Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tenyleg nem konnyu elhelyezked...

Szenvtelen1 kérdése:

Tenyleg nem konnyu elhelyezkedni jogaszi diplomaval?

Figyelt kérdés

2015. nov. 4. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az elhelyezkedés nagyrészt talpraesettseg kérdése. Olyan embert is ismerek, akinek menő papírja van, mégis csak apró munkákat kap, mert nem áll ki magáért. Nekem még végzettségem sem volt,már dolgoztam,ráadásul nem is komoly munkahelyen és dupláját kerestem mint a srác, akinek mindene meg van a sikerhez. Néha nem is értettem, komolyan. Ha jogász akarsz lenni, legyél,és tegyél meg érte mindent! Keresd a lehetőségeket,pörögj és kész!
2015. nov. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mi a célod vele, de az erős túlzás, hogy nem lehet elhelyezkedni jogi végzettséggel. Igazából ez az egyik legsokoldalúbban hasznosítható diploma.


Viszont tény, hogy aki olyan címekre pályázik, mint például bíró, ügyvéd, annak fel kell kötnie a gatyáját kicsit jobban, és nem árt az ismeretség sem (ez nem azt jelenti, hogy ha nincs rokonod a bíróságon akkor esélytelen bekerülni, de például az egyetemen remek kapcsolatépítési lehetőségek lesznek, ezeket kell keresni és élni velük).


De ezekbe a "presztizs" pozikba sem lehetetlen bejutni, csak nagy a verseny.


Szerencsére nem csak ennyiből áll a paletta a jogászok számára, úgyhogy munkanélküli biztos nem leszel, a többi meg csak rajtad múlik.

2015. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én jogra járok, abszolút jók a kilátások. Nem kell hinni a kormány propagandájának, hiszen tudjuk, hogy oly sok mindent nem a ráció alapján döntenek el... Természetesen kiváló minőségű diploma és nyelvtudás szükséges, ha ezek megvannak, akkor el tudsz helyezkedni jó helyen.
2015. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Pázmányon végzett jogászok fantasztikus töri tanárok én ezt tudom mondani. 2 tanárom is ott végzett és iszonyú jók :D

Az egyetemen (NKE) meg kb az összes tanár jogász szóval ilyen irányban is szétnézhetsz, ha érdekel a tanítás.

2015. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!