Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek elég lesz 324...

Szerintetek elég lesz 324 pont, hogy felvegyenek jövő szeptemberben, ha minimum ponthatáros lesz a szak?

Figyelt kérdés

Próbáltam volna megkeresni felvi-n, hogy idén hányan jelentkeztek a szakra, meg ilyenek, de sehol sem találtam. Na mindegy.


A lényeg a következő: szerintetek elég lesz a 324 pont egy minimum ponthatáros (jövőre 300) szakra?

Sajnos idén elrontottam a felvételimet, nem jelöltem meg egy olyan sulit, ahova (remélhetőleg) felvettek volna ezzel a pontszámmal, csak más, nagyon magas pontszámú egyetemeket. Persze, szeretnék újraérettségizni, mert bánt hogy így elhasaltam azon a bizonyos vizsgán, és az álomsuli van még mindig az első helyen. DE legközelebb biztosra szeretnék menni, jövőre már mindenképpen szeretném elkezdeni az egyetemet, ha nem az álomsulin, akkor ott, ahova valószínűleg felvettek volna idén is. Bár ezt nem tudhatom biztosan, mert minimum ponthatára van a szaknak, így nem tudom, hogy milyen pontszámmal rendelkező emberkék mentek oda. Azt pedig tudom, hogy x helyre az x LEGJOBB pontszámú emberkét veszik fel.


Szóval, szerintetek ezzel a pontszámmal milyen esélyeim lehetnek?



2015. nov. 18. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudod hogy alakul ki a ponthatár?
2015. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ismétlem: MINIMUM PONTHATÁROS SZAKRÓL VAN SZÓ.


Hiába 300 a minimum, amit el kell érni, ha x helyre csak x olyan emberke jelentkezik, akinek van kb 400 pontja. Így engem tuti nem vennének fel.

2015. nov. 18. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha minimum pont lesz a ponthatár, akkor nem vettek fel annyi embert, amennyi a keretszám, csak kevesebbet. Ezért is annyi a ponthatár, így nyilván akit felvettek, azoknak mind legalább 300 pontja van.


De hogy Te is megértsd, mert szerintem ennek ellenére még mindig nem érted. Ha már kihirdették a ponthatárt, és neked több pontod van, akkor egész biztos fel vagy véve, utána nincsen "Ha..." .

2015. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!