Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet ajánlanátok...

Melyik egyetemet ajánlanátok ha jogász szakra szeretnék jelentkezni?

Figyelt kérdés

Következő évben felvételizek.Mit hallottatok a sulikról?A ponthatárok összefüggésben vannak a képzés színvonalával?

L18


2010. márc. 20. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szeged
2010. márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is oda terveztem, azért is mert elég közel van, de nem csak Szegedet szeretném megjelölni.
2010. márc. 20. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten összefüggésben van.

Azonban kösd fel a gatyádat, mert eléggé lecsökkentették -és még fogják is- a felvehető helyeket, vagyis jó nagy ponthatárok lesznek. Amit nem csodálok, mert manapság minden hülye jogásznak ment/megy, és meg lehet nézni mi lett a piacból. Rengeteg jogász van, állás nélkül.

Jogász fórumokat meg lehet nézni. Ott azért leírják a véleményüket, ezek után fogalmam sincs miért akarnak még egyesek jogászkodni. Bár ők tudják.

2010. márc. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért akarok jogász lenni, mert az érdekel.
2010. márc. 20. 18:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen mindenki így van vele, aztán koppan, mert nincs munka.

Ha neked megéri kidobni 5 évet +1,5-4 évet, + rengeteg pénzt, akkor te tudod...

Én ezt az időt hasznosabban tölteném el.

2010. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó: De ha jogász akar lenni? Most menjen mérnöknek, mert az keresett, mikor köze nem volt soha a matekhoz?
2010. márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam neki semmit, hogy hová menjen.

Pusztán szembesítettem a tényekkel, hogy manapság mi a helyzet. (Komolyan mondom, hogy nézz utána, én nem hülyeségeket beszélek)

Szíve joga eldönteni, hogy hova akar menni.

Azonban legalább szembesítettem a tényekkel, hogy később ne érje meglepetés.


Amúgy van sok a jogászhoz hasonló szakma, amiben sokkal nagyobb a jövő. Nemzetközi igazgatási, igazgatásszervező, akkor gazdasági pályák. Igaz van ott valamennyi matek, de a jogi sem könnyebb. Ott is van olyan tárgy amibe van.

2010. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát államira szeretnék jelentkezni, mert nem vagyunk valami gazdagok és diákhitelt meg nem szeretnék.
2010. márc. 20. 18:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Gazdasági szakon tanultam és tanulok még középsuliban szóval részben az is érdekel.Lehet hogy valami igazgatásira megyek.Majd elválik.Csak a jog nagyon érdekel, meg jó is vagyok töriből is.Köszi a válaszokat.
2010. márc. 20. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!