Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Száraz, magolós tananyag...

Száraz, magolós tananyag tanulása segítség nélkül? A többi lent.

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy jó ideje nem tanultam már, majd több,mint fél éve beiratkoztam egy hegesztő tanfolyamra, 3 hónaposra ( de hogy minek..) , megkaptuk a tanár által kidolgozott kb 250 oldalas szóbeli tételt, de mivel sajnos közben kaptam egy gerinc sérvet nem tudtam bejárni órákra ( nem mint ha sok lett volna,de ott is csak gyorsan végig szaladt az anyag részeken) és egyszerűen nem tudom őket megtanulni. Nem is értem, illetve nem veszi be az agyam a tanár által megfogalmazott vagy épp szó szerint tudni kellő fogalmakat.Illetve az is a problémám, hogy a motiváció is eltűnt, mivel a gerinc sérvem miatt, nem dolgozhatok ebben, illetve nem tudja a figyelmemet lekötni ez a szak sajnos,mert nem érdekel annyira ( ha tudtam volna, hogy ilyen,el sem kezdtem volna ), de mivel kifizettem érte a nagy nehezen összerakosgatott pénzt, nem szeretném ha 'csak úgy elveszne'. Tanácsotokat szeretném kérni, hogy ki mit javasol, esetleg hogy lehetne ezt megtanulni,illetve megérteni, hogy legalább az elméleti vizsga meglegyen, a gyakorlatot úgy ahogy csinálom, néha össze szorított foggal.. Múltkor pl kijegyzeteltem pontokba,fogalmakat próbáltam lerövidíteni sajátosan megfogalmazva ( de szinte mindent szó szerint kell tudni ), és megtanultam, de rá 3 napra, kb felére sem emlékeztem.

Már azon is gondolkodtam, hogy inkább hagyom az egészet,bár nem nagyon szeretném, a bele ölt anyagiak miatt...


2015. nov. 24. 12:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!