Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni vagy Miskolci egyetem?

Debreceni vagy Miskolci egyetem?

Figyelt kérdés

Én Debrecenben lakom, műszaki pályán szeretnék elhelyezkedni. Inkább a mechatronikai mérnöki szakra hajlom, bár ha ott jobbak a lehetőségek, akkor szóba jöhet a gépészmérnöki kar is. Jó eszű, szorgalmas tanulónak tartom magam, viszont úgy érzem a BME-n meghülyülnék két hónap múlva. Egyszerűen a város, a környezet, az emberek sokasága és folyamatos közelsége riaszt. Tudom hogy idővel megutálnám.


Azonban ettől függetlenül szeretnék versenyképes lenni a munkaerőpiacon, ha elvégzem a diplomám. Megéri inkább Debrecenben maradjak, sok versenyben, cserekapcsolatban, projektekben részt vegyek, vagy menjek kollégiumba Miskolcra? Magáról a miskolci mérnöki képzésről jókat hallottam, de sokat nem tudok. Megéri elmenjek vagy inkább használjam ki helyben a lehetőségeimet?


Előre is köszönöm!



2015. nov. 28. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Ugye csak viccelsz?A debreceni műszaki képzés az egyik leggyengébb az országban , ha nem a leggyengébb. Szinte a 0-val egyenértékű a debreceni műszaki diploma.Én Szegedről járok BME-re.Pedig Szegeden is van műszaki képzés.De Szegeden sem a műszaki vonal a színvonal,ahogy Debrecenben sem.Debrecenben jó orvosokat,meg programozókat képeznek,meg a bölcsész kar sem rossz,de műszaki területen nevetséges,szóval ha használni is akarod valamire azt a diplomát,menj Miskolcra vagy Budapestre ! harmadéves villamosmérnök hallgató
2015. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Bárhova mész a világon egy magyar diplomával, mindenhol kizárólag a te képességeidet mérik és értékelik, magasan lesz@rják, hogy hol végeztél (nem is ismernek egy egyetemet sem)

A hazai "sznobképzők" szinte csak a pestieket preferálják: magadban bízz, ne a diplomádon lévő pecsétben, akkor bármilyen papírral érvényesülsz!

(nehogy azt hidd, hogy elmész pl. egy X országba egy munkahelyre jelentkezni, és valakit azért vesznek fel helyetted, mert neki miskolci végzettsége van a te debreceniddel szemben...:)

2015. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
65%
Miskolcon sokkal jobb a mérnöki képzés. Ez egy műszaki egyetem,műszaki gyökerekkel.
2015. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A miskolci egyetemet az európai legjobb 500-ban sem jegyzik...

Sajnos a magyar egyetemek (kivétel nélkül) max. arra jók, hogy igazolják a diplomádat, előnyt, érdemet egyik sem jelent.

A személyes képességeid és tudásod lehet meghatározó a világban, az egyetemek nevei hallatás sehol sem dobnak hátast...

Anyagi szempontból (is) jobb ha Debrecenben jársz egyetemre.

2015. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!