Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen okj-re érdemes menni,...

Milyen okj-re érdemes menni, amivel el is tudok helyeszkedni? (Borsod)

Figyelt kérdés

2017-ben fogok végezni szakközépből, és már érdekel, hogy mi legyek, de eddig nem jutott eszembe semmi normális, hiába nézegettem az okj-ket.


Egyáltalán mi az az okj amivel most el lehet helyeszkedni (főleg Borsodra gondolok) ez foglalkoztat leginkább..



2015. nov. 28. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
mérlegképes könyvelő, hirtelen ez jutott eszembe, az egész országban keresett. Fiú vagy vagy lány? Mik az érdeklődéseid? Mely tárgyak mennek inkább?
2015. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

lány vagyok.

Jelenleg 3. os egy öt éves szakközépben, most angol nyelvi előkészítős közgazdasági szakon vagyok. Az angol a kedvencem az első két évben szerettem a szakmai tárgyakat is de már nem, mert jóval nehezebbek, és valahogy nem áll rá az agyam...

Én már abba a kategóriába tartozom, akinek kötelező szakmából érettségiznie, így végülis az érettségi bizonyítványomba lesz egy ilyen "képzés" beírva, hogy:

banki, pénzügyi adminisztrátor (vagy valami ilyesmi)...

hogyha még maradnék egy éven akkor lenne meg a pénzügyi számviteli ügyintézőm...


De mivel a mostani szakmai tantágyrak (Számvitel, Statisztika, Pénzügy stb.) annyira nem mennek ezért nagyon arra hajlok, hogy inkább hagyom ezt és valami mást tanulok ki... (csak okj-ben gondolkozom)


Amúgy egy gyenge 4-es átlagú tanuló vagyok.


Szabadidőmben szeretek verseket írni, igazából az a legnagyobb vágyam hogy írás területén foglalkozzak valamivel.

úgyhogy már gondoltam újságíróra, de az nem tudom, hogy az mennyire keresett...

Esetleg valami más okj ami az írással foglalkozik?


Most pedig azon gondolkodom, hogy mi lenne ha pedagógiai és családsegítő munkatárs okj-re mennék...

és azt nem tudom, hogy ezzel el lehet helyeszkedni oviba, bölcsibe, sulikba, és ennyi? vagy még van más lehetőség is?

2015. dec. 1. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:
A pedagógiai és családsegítő okj-s képzéssel nem lehet elhelyezkedni. Egy 4-essel lehet egyetemre menni, az nem rossz. Ha írással szeretnél foglalkozni, akkor menj kommunikáció és média szakra (nehéz elhekyezkedni, de nem lehetetlen, ha elég motivált vagy) Ha pedig ovódában szeretnél lenni, akkor óvónőképző. De vannak FSZ-es képzések is, ha nagyon nem akarsz egyetemre menni, pl csecsemő és gyermekgondozó, de a kommédiának is van FSZ-es képzése.
2015. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!