Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik szakot választanátok...

Ti melyik szakot választanátok? Összehasonlítottam 3 szak tantervét (KÉP)

Figyelt kérdés

A 3 szak:

- gazdálkodási és menedzsment

- nemzetközi gazdálkodás

- pénzügy és számvitel


Összehasonlítottam a tantervüket és nincs túl nagy különbség..


Kép: [link]


Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?



2015. dec. 10. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én a gazdálkodási és menedzsmentet választottam, ez az első félévem

és azért ezt, mert ez egy alap, az elején eldönthetem mi tetszik és nálunk (meg gondolom mindenhol) 2. év után lehet már szakosodni (3 közül lehet választani)

onnantól meg akár ugyanolyan is lehet, mint most a másik szak


de amúgy nem nagyon van különbség

főleg mivel vannak választható tárgyak és annak felvehetsz olyat, ami csak a másik szaknak kötelező


amúgy most hogy jobban megnézem, nagyobb a különbség 2 egyetem azonos szakja közti tanterv és ezek között :D

2015. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindhárommal jól jársz. Én a pénzügyet választottam, itt a legnehezebb (elvileg) a matek, de ettől függetlenül szeretem.

Jó választás mindegyik.

2015. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első évben általában nincs nagy különbség a gazdaságis szakok között, inkább a 2.-3. évben különböznek, de azért végig vannak olyan órák ami minden szakon kötelezőek.

Én is pénzügyön vagyok, de a másik 2 szakról is sok ismerősöm van. Pénzügyön kell a legtöbbet számolni, elég sok számviteles tárgy van és itt a legfontosabb, hogy folyamatosan tanulj, mert nagyon egymásra épülnek a dolgok. Ha inkább reálos beállítottságú vagy akkor ezt javaslom. Vannak dolgok amiket itt is be kell magolni (számviteli standardok), de összességében inkább több az, amikor számolni kell, könyvelni stb, mint magolni.

A gazdmen elég általános tudást ad, nem mélyül el különösebben semmiben (még specializálódással se annyira, mint mondjuk egy másik alapszak), ez talán akkor a legjobb, ha még nem teljesen tudod mivel szeretnél foglalkozni, csak hogy ez a gazdasági vonal érdekel, mert így jó alapot ad, ha inkább a mesterképzésnél akarod eldönteni, hogy miben is szeretnél inkább elmélyülni.

NGnél meg fontos, hogy legalább 2 idegen nyelvet beszélj. Ha külföldre szeretnél menni egyetem után akkor ez a leghasznosabb.


Az hogy számodra melyik a lghasznosabb attól függ milyen irányba szeretnél gazdaságon belül elhelyezkedni, azért írtam h nagyjából milyenek, hátha ez alapján kicsit könnyebben tudsz dönteni. Mindenesetre mindhárom szak jó, nem nagyon lősz mellé egyikkel sem.

2015. dec. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!