Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen főiskolai/egyetemi...

Milyen főiskolai/egyetemi szakot érdemes manapság elvégezni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan feltették már ezt a kérdést itt, ilyen és ehhez hasonló formában (jó párat el is olvastam). Ettől függetlenül én is bátorkodom feltenni, próba szerencse alapon, hátha kapok tőletek egy kis segítséget. :)


A lényeg az lenne, hogy szerintetek, melyek azok a szakok amelyekkel a jövőben hazánkban érvényesülni lehet. Persze már ha van ilyen szak.

Természetesen a fizetés is fontos szempont, de ez csak egy lenne a sok tényező közül. Ott van még az elhelyezkedési lehetőség, a kereslet a szak iránt stb.


Én személy szerint reál beállítottságú vagyok, mint ink humán. Tavaly érettségiztem, jövőre pedig szeretném elkezdeni a sulit.


Azt tudom, hogy orvos, fogorvos, gyógyszerész szakokat nem tudnám végigcsinálni.

Ami igazán érdekel:

- vegyész, vegyészmérnök

- villamosmérnök

- gazdálkodás és menedzsment

- mentőtiszt

- 1-2 agrár szak is


Szóval összességében azt szeretném megtudni, hogy mely szakok azok amelyekkel érdemes foglalkozni, és még van jövőjük is szerintetek.

Amennyiben a témával kapcsolatban tudtok linket is küldeni olyan oldalakról ahol ezzel foglalkoznak, azt is megköszönném.


Köszönöm a válaszát előre is mindenkinek.



2015. dec. 11. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az agrár szakemberek nem túl keresettek, azt nem ajánlom, iagz konkrét szakot nem írtál.

A többi amit írtál mind jó szak egy karrierhez.

mentőtiszt: elég keveset keres, hiszen eü-ben rosszul fizetnek. Viszont érdekes,izgazmas, nagyfokú önállóságot és felelősséget igánylő vágzettség.

gadz-men: talán ehhez még egyjó mesterkézés is kell..de azért közgazdászként nem lehetetlen elhelyezkedni. Viszont ha sikerült jó helyre, akkor magassfizetés.

vegyész és vegyészmérnök és villamosérnök..könnyű az elhelyezkedés, jó fizetés.

2015. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amihez sok matek kell azzal nagyot nem tévedhetsz.
2015. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!