Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondanátok magán egyetemeket/f...

Mondanátok magán egyetemeket/főiskolákat itthon?

Figyelt kérdés
Amik oktatási színvonalban és árban nem sokban különböznek az állami egyetemektől/főiskoláktól?

2015. dec. 11. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! A kérdsed megfogalmazásából látom, hogy nem néztél még utána a mai magyar felsőoktatási rendszernek. a magyar állam mindenkinek finanszírozza a tanulást, ha eléri a bejutáshoz szükséges pontszámot az adott intézménybe. (Tök mindegy hogy az intézmény mahán egyházi vagyállami tulajdonban van.) Ha ott a gond hogy nem éred el a szükséges pontszámot és bejelölöd felvételi kérelembe a fizetős szakot is, akkor meg a tandíj mértéke szakonként és intézményenként más és más összeg félévente. Tehát ígymegválaszolni nem lehet a kérdésedet.

Ha megmondanád, hogy milyen szak vagy legalább milyen oktatási terület érdekel..meg persze hol laksz (az sem mindegy hogy pl. Fehérgyarmatinak Pécsre kell-e jánia..mert az lényeges idő és pénz) akkor talán lehetne válaszolni. Jártál e már felsőoktatásba használtál-e el a támogatható félévekből..stb...

2015. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a 100%-ban magántulajdonú egyetemekre gondolok, van e egyáltalán ilyen itthon, tudom utoljára a nagy lajos király egyetem volt ilyen miskolcon
2015. dec. 12. 23:48
 3/5 anonim ***** válasza:

A MBE Nagy Lajos Király Magánegyetem ami lánykori nevén MBE (Miskolci Bölcsész Egyesület) sosem volt egyetem.

[link] olvasd el a cikket.


Itt egy link ebben a könyben benna van az összes felsőoktatási intézmény 2015-ben, az is hogy melyik állami és melyik nem állami.

[link]

2015. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És még egy apróság a felsőoktatási intézmények nem részvénytársasági fomában működnek, tehát nincs olyan hogy vegyes tulajdonú intézmény. Azaz van állami, egyházi és van magán. Vagyes nincs...attól függetlenül hogy állami finanszírozású képzést és fizetős képzést mindhárom típusú felsőoktatási intézmény folytathat.
2015. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
non illet for profit egyetemek vannak, hogy pontosabban fogalmazzunk, én utóbbira lennék kíváncsi, kicsit unalmas a paletta igaz az felsőoktatási törvény írja elő milyen szakok indulhatnak akkreditáltan, sajnálatos, de az állam nagyon köti az intézmények kezét, hogy milyen szakok indulhatnak.
2015. dec. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!