Szerintetek milyen szak illene hozzám? Leginkább a mérnök szakokban gondolkozok, de ez nyilván elég tág.

Figyelt kérdés
Idén vagyok végzős, jeles bizonyítványaim vannak, de egyáltalán nem vagyok kimagasló, szuperagy, tehát versenyekben nem jeleskedek, viszont ha valamit elmagyaráznak megértem, és meg tudom csinálni egy kövi feladatban... Matek, fizika fakton vagyok, de a törit, magyart is nagyon szeretem. A szüleim orvosok, de én nem érzek ehhez kellő lelkesedést, és nem akarok 8-10 éven át folyamatosan tanulni. Nem vagyok valami beszédes, de szeretem az embereket és szeretnék valami hasznosat csinálni! 18/L

2015. dec. 13. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát ebből nem lehet megmondani. Az hogy szereted az embereket az mérnök szakoknál igazából teljesen mindegy.
2015. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Akármire mész ma már muszáj lesz 8-10 évet tanulni mert egy diploma nem diploma sajnos

Persze tény hogy az orvosi elég intenzív és hosszú egy diplomához

2015. dec. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
72%

Én ajánlom neked a mérnöki szakot ha érdekel. Duális képzésben érdemes megpályázni. Van mechatronikai mérnök, de pl. én szerintem jobb a gépészmérnöki mechatronika specializációval pl. a GAMF-on, mert azt mondták nekem egyetemisták hogy a sima mechatronika nagyon nehéz. Itt igazából robotokat programozol, automatizálsz stb. Szerintem ebben van a jövő, érdemes elgondolkodnod benne.

Egyébként én is most fogok érettségizni, és kecsóra készülök gépészmérnöknek :)

19/F

2015. dec. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jajj, hát mit mondjak, hogy tudjatok segíteni? A gépész kar túlságosan tele van fiúval, nem hiszem hogy lánynak való. :) De köszi a válaszokat. :)
2015. dec. 14. 13:51
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

# 2


Ezt az egy diploma nem diploma dolgot az ifjú gépész, mechatronikai és villamosmérnököknek is meséld el, mert még nem halottak róla.


# 3

Nem kell mindent elhinni az egyetemistáknak, pláne, ha ő maga is odajár. Szereti minden szak azt képzelni, hogy az övé nehezebb.

A mecha viszont elég gyakorlatias tud lenni, nem kell tőle megijedni.



# 4

Mit is mondjál? Talán, hogy pontosabban mi érdekel. Én is szerettem a fizikát, emelt osztályba jártam, mégis a mechanikával sosem tudtam kibékülni. Ez már kapóból determinálta, hogy a gépész, mecha stb. kiesett.

Te tudod ezeken belül mi érdekel. Nézd meg a tematikákat és döntsd el, hogy téged mi vonz jobban.

Ha viszont úgy gondolkozol, hogy nem akarsz sok fiú közt ülni(plusz tegyük szívünkre a kezünket, egy férfi és egy nő gépészmérnökre kevés helyen néznek ugyanúgy), akkor kb csak olyanok maradtak mint a környezetmérnöki.

2015. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
A jobb műszaki szakok mind fiúsak, én idén kezdtem villamosmérnökin, 2-3% a lányok aránya. De ne ez alapján dönts, na meg haverkodni lehet fiúkkal is.
2015. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
65%

#3 vagyok.

Ott van még a mérnökinfó is esetleg, az már inkább ilyen programozgatós, vagy logisztikai mérnök, közlekedésmérnök de hogy ne csak műszakit mondjak vannak gazdasági mérnöki szakok is.

De ezt igazából neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik, menj el nyílt napokra és ott megnézheted testközelből hogy mit is tanulnak pontosan, és melyik a legszimpatikusabb.

Remélem megtalálod a hozzád illő szakot! :)

2015. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó, hát igazából voltam már bme nyílt napon, de nem segítet. :( A fizikából meg igazából a legtöbb rész tetszik, kivéve a kvantumfizikát. Szóval leginkább amiket még el lehet képzelni, és kb. látni is nap mint nap... Mozgások, hőtan, optika stb. Még az áramos részekkel is egészen ki vagyok békülve. ;) Inkább a számolásban vagyok jó...

Viszont a kémiát ki nem állhatom, szóval a környezetmérnöki szóba sem jöhet! :D

Azzal meg nincs bajom, hogy fiú többségvan, de azért a villamos ill. gépészszakon alig van lány és az meg már a ló túloldala :) Meg elvileg ez a két szak brutál nehéz (jó a mechatronika is) és én nem tartom magamat ehhez elég okosnak. :)

Köszi a valaszokat! :) Be kell, hogy valljam, még nem lettem sokkal okosabb, mert egyik szak sem vonz a tantárgyai alapján kimagaslóan, szinte mindegyikről el tudom képzelni, hogy érdekes lehet, ha kicsit "belemászok"... :)

2015. dec. 15. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jeles a bizonyítványod és jó vagy matekban, és szereted a fizika (egy részét), akkor mindenféle képpen vmi természettudományos szakra érdemes menned. Érdemes nézni, az MSC képzéseket is, hátha ott van vmi, ami megtetszik, és akkor meg lehet nézni annak mik az előkövetelményei (pl.: eü mérnök-ebből nincs BSC).
2015. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél kishitű, legalább próbáld meg.

Ahol meg tényleg mérhető már a lányok mennyisége azok meg többnyire jóval kevésbé versenyképes szakok mint pl. egy villany vagy egy gépészmérnök.

2015. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!