Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Pázmányos vagy ELTE-s jogi...

A Pázmányos vagy ELTE-s jogi diploma az "értékesebb"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érettségi előtt állok, és nagy dilemma számomra, hogy melyiket jelölem meg első helyre. Esélyt is látok a szükséges 460 pont elérésére, de ha véletlenül nem lenne meg, akkor sem lesz mindegy a sorrend.


Mind a két egyetem nyílt napján voltam, meghallgattam pár ismerőst, de még nem tudtam dönteni. Általánosságban az a kép alakult ki bennem a vélemények alapján, hogy az ELTE-n sokkal inkább magolóssabb, kissé gyakorlatiatlanabb az oktatás, de a neve még mindig egybekötődik a jogászképzés fellegvárával. Ezzel szemben az egyre inkább feljövő Pázmányon a közösség sokkal jobb és összetartóbb, a tanárok közvetlenebbek, az oktatás is gyakorlatiasabb, de a neve önmagában az ELTE mögé sorolja.


Főleg a bank és tőzsdejog, továbbá minden olyan dolog érdekel, ami az EU-hoz köthető.


Köszönöm a válaszaitokat!



2015. dec. 13. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, érdemi választ nem tudok mondani, de én szeptembertől ELTE ÁJK-s hallgató leszek. Engem is főképp a neve vonz, azt hallottam, hogy tényleg eléggé megkövetelik a szintet. A Pázmány mindenképp ott van az ELTE közelében, nagyon nem lehet melléfogni egyikkel sem. : )
2015. dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ma gyakorlatilag mindegy.
2015. dec. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én azért az ELTE-t mondanám, bár nyilván majdnem mindegy.
2015. dec. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek a farokméregetések.... Olyan ez, mint az orvosinál néhányan el vannak ájulva a SOTE-től, mert oda magasabb a ponthatár. Persze, az nem a színvonalat mutatja, csak azt, hogy mivel főváros, oda jelentkeznek a legtöbben. Ettől függetlenül -csak hogy a példámnál maradjak- a másik 3 is ugyanolyan színvonalú képzést biztosít, az ott végzett szakembereket is tárt karokkal várják Ausztriától elkezdve Németországon át Angliáig. Gondolom, a jognál sincs ez másként. Ha nem ELTE-n vagy Pázmányon, hanem Miskolcon vagy Győrben szerzel (Summa) Cum Laude diplomát, mindent megtanulsz jól (a könyvek elvileg ugyanazok mindenhol és mindenhol egyetemi tanárok oktatnak), és a gyakorlatokon bizonyítod a tudásod, rátermettséged, a kutyát nem fogja érdekelni, hol végeztél.
2016. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!