Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme megcsinálni egy...

Van értelme megcsinálni egy angol és egy német középfokú nyelvizsgát diploma nélkül?

Figyelt kérdés
Anyagilag nem engedhetem meg magamnak többé a főiskolát. Most nagyon kétségbe vagyok esve mi lesz velem diploma nélkül. Arra gondoltam megcsinálnám a két nyelvizsgát hátha javulna vele az esélyem.

2015. dec. 14. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Az esélyed mire? Mi a szakmád vagy mit szeretnél dolgozni?
2015. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel most hagytam ott a sulit a kővi félvben ráéérek elvégezni aztán kitalálom hogyan tovább de eléggé félek
2015. dec. 14. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A tudás számít, nyelvvizsga nem. Munkahelyen sem.
2015. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

nagyon van, mindenképp, egy csomó állásnál kérik hogy van-e nyelvvizsgád

személy szerint nem értek egyet ugyan a nyevvizsgapapír kéréssel, de a nyelvtudás kéréssel igen . milyen fősulit hagytál amúgy abba? bármivel lehet továbblépni, akkor is ha ne végezted el a fősulit.

2015. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
BGF Kereskedelem és marketing
2015. dec. 14. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:
nyelvvizsga önmagában semmit nem ér. Csinálj legalább egy okj-t azzal már kezdhetsz valamit
2015. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A középiskolások nagy részének van középfokú angol vagy német nyelvvizsgája, sokuknak mindkettő. Önmagában ezek semmit nem érnek, hisz egy komoly nyelvtudást igénylő munkához édeskevés, ahol meg csak az a lényeg, hogy tudj valamennyit angolul és németül, oda meg fog jelentkezni rajtad kívül még száz ember, akiknek akár diplomájuk is lehet.


Ha a nyelvtudásodra akarsz támaszkodni, akkor komolyabban kell venni, és érdemes valami keresettebb nyelvet megtanulni. A skandináv nyelvek, pl. a svéd nem túl nehezek, és rengeteg call centeres pozíciót hirdetnek, ahová ez kell. És meg is fizetik.

2015. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az angolt mindenképpen megcsinálom és másodiknak holland német vagy norvég nyelven gondolkodom, talán lesz esélyem egy ügyfélszolgálatos/call centeres állásra ahol talán egy nettó 150 ezret megkereshetek, de nincsenek illúzióim tudom, hogy diploma nélkül lemondhatok a nagy fizetésekről :/
2015. dec. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!