Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NCT akadémiára való jelentkezés?

NCT akadémiára való jelentkezés?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy idén megszerzem a Gépgyártástechnológiai technikus bizonyítványomat (54 521 01 0000 00 00) és sokan mondják hogy az NCT Akadémiára menjek továbbtanulni, mert az jó lehetőség. Jól is hangzik meg minden, de ott milyen tanfolyamra kell jelentkeznem hogy "tovább tanuljak"?

A CNC gépkezelői(OKJ: 35 521 01) tanfolyamhoz szükséges előképzettség pont a gépgyártástchnológiai technikus, DE az oldalon feltüntetett "modulok" közül mi mindről tanulunk/tanultunk. Ez most tényleg továbbképzés lenne számomra?

Valamint egy másik kérdésben azt írta le a kedves válaszoló hogy a ggyt. technikus(az én végzettségem) magasabbnak számít a CNC gépkezelőinél ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. )

Egy kicsit összezavarodtam. Remélem érthető volt hogy mit kérdezek és remélem nem voltam hosszú, előre is köszi a segítséget :)



2015. dec. 16. 18:58
 1/1 anonim válasza:

Fémiparban dolgozom mint CNC-s és tényleg pofátlanul alacsonyak a legtöbb munkahelyen a fizetések,


nem elég hogy nap mint nap ott kell lenni az embernek és jól kell teljesíteni mind fizikailag és mind szellemileg is mivel programozni,beállni technológiákat kell csinálni stb, ez egy igen megterhelő munka és ezekért olyan kicsi fizetéseket adnak itt a legtöbb munkahelyen Magyarországon [Tisztelet a kivételnek] hogy vicc az egész... Kezd elmenni az egésztől kedvem egyzserre vagyok technologus+gépkezelő+gépbeállító/programozó 4 ember munkáját csinálom szarért-hugyért és nem csak én vagyok vele így hanem nagyon sok kollega országszerte és főleg itt a keleti blokkban, csak akkor lehet "jól" keresni ha rommá hajtod magad, heti 7 napot dolgozol 12 órában és nulla életed van. vicc az egész, arra hivatkoznak állandóan hogy a gyártás nem állhat le, nagy stressznek van kitéve az ember, sokszor levonnak ebből a kis éhbérből, mert hiába dolgozol 364 napot tökéletesen ha a 365 napon véletlenül beletöröd a 11 órába hulla fáradtan egy anyagba a menetfúrót stb akkor egyből rád szálnak és levonnak, dicséretet soha nem kapsz, vicc az egész fémipar itt nálunk Magyarországon.

+ munkaszüneti napokon is dolgozol, mert a GYÁRTÁS SOHASEM ÁLLHAT LE!!!!! 365 napból 365 napot dolgozol, ha beteg vagy akkor a szabadságaidból vesznek el... és állandóan fenyegetőnek a vezetők h öreg vagy és h dolgozz máshová úgysem vesznek fel.

2016. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!