Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak?...

Milyen szakot válasszak? Emelt biológia és földrajz érettségivel viszont semmilyen érzékem sincs a matematikához és a kémiához.

Figyelt kérdés
Tudnátok szakokat ajánlani ahová jó a földrajz és a biosz de nincs matek és kémia vagy ha van is valami óvodai szinten?

2015. dec. 18. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire semmi elképzeléssel ne menj egyetemre.
2015. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az egyetem aligha van bármi is óvodai szinten, szerencsés vagy ha egy félévet megúszol 150 tétellel. Az egyetem egy kemény hely és tanulás nélkül még az óvónő se kap diplomát. Igen, még ott is van matek.

Viszont nem akarok ellenséges választ adni, saját tapasztalat, hogy a többség, aki alapvetően nem képes elsajátítani valamit, ha bejár előadásra / gyakorlatra, ha nem is elsőre de megteszi a vizsgát. Aki lusta kibukik, aki szorgalmas az biztosan levizsgázik. Nincs olyan, hogy kivételes tehetség, bármit elérhetsz ha igazán akarod, kevés a matektudásod, miért nem fejleszted?

2015. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Föci - biosz tanári , Egyébként én csak gimis szinten tanultam annó földrajzot de ott is voltak számítások ... ezekkel a tantárgyakkal sajnos(vagy nem sajnos) együtt jár némi matematika ...


Ajánlottam volna a FÖLDTUDOMÁNYI szakirányt de hát így kezdődik az ismertetője :) : "Az ideális jelentkező érdeklődik a földrajz, FIZIKA, KÉMIA és biológia iránt, értékeli azok szépségét és látja fontosságukat."


A FÖLDRAJZ szakkal viszonylag jól eltudnál helyezkedni ott viszont kell hogy viszonylag komoly számítástechnikai alapismeretekkel rendelkezz .


Van még ilyen szak hogy KÖRNYEZETTAN de az a baj hogy az említett szakok közül mindegyik tartalmaz egy elég erős Matekos részt , különböző földrajzi számítások megtanulását nem kerülheted ki ... :(


A Biológus szakot is merem ajánlani de valószínűleg ott is szükséged lesz egy kis matekra ...


Ezenkívül az idegen nyelv ismeret minden ilyen szaknál nagyon fontos !


De ne ijedj meg annyira attól a matektól ! Reál tárgyaknál mindig szükség van a matekra de a nagy része mégsem matek így ha azt túl éled akkor minden rendben lesz és nem olyan nehéz azt túl élni :)

2015. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bio és föci érdeklődéssel a bio-föci tanárszakon és a környezettudományokon kívül ajánlható például a SZIE MKK szinte összes alapképzési szaka:


természetvédelmi mérnök

vadgazda mérnök

környezetmérnök

környezetgazdálkodási agrármérnök

mezőgazdasági mérnök

kertészmérnök

állattenyésztő mérnök

növénytermesztő mérnök


Ezekben a matek és a kémia nem teng túl. Teljesen kihagyni nem lehet, mert maga a biológia és a földrajz is épül matematikai, fizikai és kémiai alapokra.


[link]

2015. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Diszkalkuliám van sajnos szóval nehezemre esnek a matematikai képletek. Talán az integrálásig még csak csak elboldogulok de csak ha nem magamtól kell rájönnöm hogy azt kell csinálnom.
2015. dec. 19. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:
A diszkalkulia egyetemen már nem olyan nagy gond, mivel a számításokat géppel végezzük, csak a számítások elvét kell érteni.
2015. dec. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!