Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már középszintű érettségim...

Ha már középszintű érettségim van egy tantárgyból, azt felvehetem faktnak?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, megvan a nyelvvizsgám, a tanárom elküldene májusban előrehozottazni angolból, de én faktos szeretnék lenni. Az lenne a kérdésem, hogy felvehetem-e jövőre faktnak az angolt, ha májusban meglesz a középszintű érettségim?

2015. dec. 23. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mért itt kérdezed?! A tanárodtól kérdezd, ő tud válaszolni! Akinek megvan az érettségije, az már teljesítette a követelményeket, tehát nem járhat be órára. Viszont a fakt emelt szintre készít fel, arra illene beengedniük. De ez a tanár döntése.
2015. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban az iskola működési rendjében van meghatározva. Egy tanár önállóan nem dönthet arról, hogy ki milyen órára járjon.
2015. dec. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy ez sehol nincsen írásban szabályozva, mert olyan ritka eset, hogy nem is gondoltak rá. És nem is kell túlszabályozni: a tanár eldönti, hogy akarja-e a gyereket látni az óráján vagy sem, mindkettőt megteheti.
2015. dec. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan szerzed a téves ismereteidet az iskolák működéséről, de kevés közük van a valósághoz. Hogy mit szabályoznak és mit nem, az nem attól függ, hogy te miben vagy biztos.... Hidd el, egy tanár az iskolában alkalmazott, akinek az igazgató mondja meg, hogy mikor milyen órát tart és kinek. Nem ő dönti el. És igen, szükséges az ilyesmit írásban szabályozni egy iskolában, és igen, gondolnak rá, mert ez a munkájuk.
2015. dec. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Leszel szíves mellékelelni az iskolátoknak az SZMSZ-ét, házirendjét, helyi tantervét, pedagógiai programját vagy amit csak akarsz, ami azt rögzíti, hogy középszintű előrehozott érettségivel rendelkezők részt vehetnek-e az adott tárgyból fakultáción. A mi igazgatónkat (párdon, intézményvezetőnket, nehogy már ebbe is belekössél)a legkevésbé sem érdekli, hogy ki van jelen a fakultáción. Elég véres lehet nálatok a hangulat, ha még ezt is előírják.

Irritálóan nagyképű és kioktató vagy! Nemcsak most, máskor is. "Mindenki hülye csak te vagy helikopter." Nem te írtad ezt valakinek egykoron?

2015. dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég nagy káosz lehet ott, ahol az igazgatóság azt sem tudja, melyik gyereknek mikor hol kell lennie, bent-e az iskolában vagy kint, hogy hol keressék, ha szükséges, hogy a heti maximális óraszámánál több vagy kevesebb tanórán esz-e részt, és még egy csomó más dolgot.
2015. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!