Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyszerre két egyetemen...

Ha egyszerre két egyetemen tanulok, hogy kerülhető el, hogy 1 félevet fizetnem kelljen (13. félévet)?

Figyelt kérdés

Tény, hogy 12 félév állami félév. Jelenleg államin vagyok (itt 200k lenne egy félév) 6 féléves. A másik szak 7 féléves.. 350.000 tandíj lenne félévenként.Szóval ennyit kellene kifizetnem, mert ezt a szakot fejezném be később. Szüleimet nem akarom terhelni, szóval ez nem jöhet szóba.


Valahogy megkerülhetném ezt a 350K-t? Vagy a kezdett szakommal (6feleves) az utolso felevre kerjem magam onkoltsegesre? (egyaltalan lehet így, hogy csak 1 felevre(az utolsora) leszek onkoltseges? Így spórlonék 150.000-t, ez persze egészen optimista lépés lenne, azt feltételezné, hogy időben befejezem a másikat. Bárkinek ötlet, hogy hogy "cselezhetném ki" ezt a rohadt sok tandíjat? A diakhitelt elakartam es jelenleg is elakarom kerulni. Ösztöndíjakból fenn tudom tartani magam, és sajnos amiket tanulok be akarom fejezni. A 350K/feleves kepzes(nemzetkozi gazdalkodas) az álomkarrier lehetosege nekem. De ez igy sok penz lenne egszerre.:(


2015. dec. 27. 11:06
 1/3 A kérdező kommentje:
A 7 féléves képzést 5-re alapvetően le lehetne rövidíteni, ha valaki már az első félévben többet vállal?
2015. dec. 27. 11:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi a másik szak?
2015. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, korábban is be lehet fejezni az egyetemet, de ez attól is függ, hogy mennyire épülnek egymásra a tárgyak. Pl. 6 félév alatt van 6 tárgy és mindegyiknek az előző az előfeltétele, akkor nem hiszem, hogy működne (de vannak gyenge előfeltételek is, amikor egyszerre is felveheted őket).

Egyébként melyik egyetem? Mert az ELTE-n létezik egy olyan ösztöndíj, amit akkor adnak, ha 2 nappali szakra jársz (egyik állami, másik költségtérítéses), és akár az önköltséges tandíj 80Q%-át is kifizethetik neked.

Egyébként 350 000 nem olyan sok, 3 év alatt simán összespórolod.

2015. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!