Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetne még belőlem operatőr...

Lehetne még belőlem operatőr vagy kameraman?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11-es vagyok, és humán tagozatos gimnáziumba járok. Már teljesen biztos vagyok benne, hogy a filmes szakmában szeretnék elhelyezkedni, és abban is, hogy operatőr vagy kameraman szeretnék lenni. De van erre esélyem úgy, hogy még soha nem fogtam a kezemben rendes igazi vagyont érő kamerát?!?!?! Az SZFE-re kisfilmekkel meg egyebekkel kell jelentkezni azt olvastam, és gondolom erre sokkal nagyobb az esélye annak, aki média tagozatos iskolába járt. Az átlagom persze jó, de gondolom az itt nem sokat számít .. Ti mit tanácsoltok? Előbb kellett volna már ezt eldöntenem, és késő már ilyenekben gondolkoznom? Minden választ előre is köszönök.
2015. dec. 30. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve egyáltalán. Csak forgass minél többet, gyakorolj, fejleszd magad. Az internet világában már a legtöbb ismeretet el tudod sajátítani a formális oktatás keretein kívül, azt is megkockáztatnám, hogy az iskola elsősorban már a kapcsolatok kiépítésére jó. Amire azonban szükséged is lesz, mert olyan szakmát választottál, amibe kívülállóként nehéz bekerülni.


Ami elengedhetetlen, hogy szerezz be magadnak egy DSLR kamerát. A technikai alapokat ezen tudod elsajátítani. Ehhez nincs szükség egy több tízmilliós RED, vagy Arri Alexa kamerára.

2016. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! :)
2016. jan. 3. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!