Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozó szeretnék lenni,...

Programozó szeretnék lenni, mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Szeretnék programozó lenni, és eszerint választani egyetemet. Az ELTE és a BME között gondolkodom. Arról hallottam, hogy az ELTE programtervező informatikus szakán inkább a matek vonalat erősíti, a BME pedig a gyakorlatiasságot. Magyarul az ELTE elvileg tudósképző, a BME meg a konkrét szakmaiságra.


A matekkal és az infoval egyáltalán nincs bajom. Most tettem le mindkettőt emelt érettségivel (info 96% matek 94%). Plus jó ideje tanulom a deriválást, integrálást, programozást.


Mit javasoltok, hova kellene jelentkeznem?



2016. jan. 1. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb teljesen mindegy melyiket végzed el, ha jó vagy lesz munkád. Nézd meg a tanterveket, hogy melyik érdekel jobban, mert egy kevés eltérés van azért.
2016. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen különbözik a kettő. Az Eltén kizárólag programozást, programozási technikát tanulsz leginkább. Ez kemény matek alapokon nyugszik. Régebben ezért hívták úgy a szakot, hogy programozó matematikus. Elvileg tudni fogod a matekot is meg a programozást is. A BME-n pedig inkább mérnök leszel. Többet fogsz tudni a számítógép hardverről. Kevesebbet tanulsz programozni, és kevesebb lesz a matek (az is elég kemény), de több lesz a hardver és hálózati ismereted. Döntsd el melyik áll hozzád közelebb. A BME-ről népszerű kifejezés: Beledöglesz Mire Elvégzed. Ez a VIK-re szerintem különösen igaz. Tehát, ha megy önállóan a tanulás, kutatás, akkor menjél BME-re, mert az órákon nem sok mindent fogsz tanulni, de slide hegyek azok lesznek előadásokon.
2016. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg mondom őszintén a mérnöki része lehet, hogy jobban érdekel.


Viszont, ha most kizárólag a fizukat nézzük az egyetem után akkor melyik szak elvégzésével járok jobban:


1. Programozó( Bme vagy Elte)

2. Alkalmazott matematikus (programozói vonalon)?


Csak mert ez a harmadik amin gondolkodok, a matematikus szak elvégzése.

2016. jan. 1. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alkalmazott matematikust nem ismerem. Szerintem általában mondva, a BME-s diplomával jársz jobban informatika területén. De ha van ismeretséged és oda matematikusi kellene, vagy kifejezetten programozó matematikust keresnek,akkor azokkal jobban járhatsz. De általában mondva, szerintem a BME-sel jobban jársz, jobb fizetésre van esélyed. Ha kutató, tudós akarsz lenni, akkor valószínűleg az Elte-s a jobb választás. De egyébként a BME. Ugyan a BME-n is van doktori iskola, de az Elte-n lehet, hogy több oktatónak van tudományos fokozata, és több MTA tag van, ezért tudományos pálya szempontjából az jobb lehet. Attól függ mi a célod.
2016. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!