Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet egyetemn önköltsé...

Hogyan lehet egyetemn önköltséges képzésről állami támogatt helyre átkerülni?

Figyelt kérdés

A Corvinus Egyetemre járok, önköltséges képzésre, mert 5 ponttal lecsúsztam sajnos a támogatott, ingyenes helyről. Tudom viszont, hogy van mód átkerülni állami helyre, ha elég jól tanulok, és az első vizsgaidőszakomban eddig minden tárgyat 5-ösre teljesítettem, hogy átkerülhessek.

Nem informálnak sehol, hogy hol kell kérelmet benyújtani az állami helyre, vagy ez automatikusan történik...?

Köszönöm, ha valaki tudja, és válaszol!



2016. jan. 1. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne! remélem,ír valaki infót..
2016. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem történik automatikusan, kérvényt kell leadni. Az átsorolások évente történnek, vagyis most még nem tudsz átsorolást kérni, majd csak a tavaszi félév után.


Itt van a szabályozás:


[link]


"Az államilag támogatott és költségtérítéses képzési forma közötti átsorolás rendje" - 28. §-tól


Mivel nem írtad, melyik kar, kb. ennyit lehet mondani, ez a teljes egyetemre vonatkozó szabályozás. Minden bizonnyal megtalálod a karod weboldalán az ilyen jellegű információkat.


Ha tényeg mindenből 5-ös vagy, az ilyen jellegű dolgok megkeresésének nem kéne akkora gondot okoznia. Ne erősítsd azt a sztereotípiát, hogy az egyetemisták segghülyék az életben, csak az anyagot tudják beseggelni.

2016. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ennek az átsorolásnak az a hátulütője, hogy csak akkor tudsz átmenni, ha van üresedés. Tehát ha egy államis lemorzsolódik, kiiratkozik, esetleg 36 kreditnél kevesebbet szerez az évben, mert akkor őt átsorolják költségtérítésesbe és lesz szabad hely, akkor van esélyed bekerülni állami finanszírozásba. Ha nem morzsolódik le senki a te szakodról az államisok közül, akkor sajnos csak a következő évben lesz esélyed, mindig a tavaszi félév után. Neked kell kérned. Kérni kérheted, kérjed majd a tavaszi félév végén a vizsgaidőszak után közvetlenül, add be a kérvényt nyugodtan, mert veszíteni valód nincs vele, ha van hely átvesznek, ha nem lesz hely akkor sajnos nem, de egy kérvényt megér majd a tavaszi vizsgaidőszak után. Ennek van határideje. Tanulmányi hivatalban érdeklődj, vagy a hallgatói képviseltnél. De biztos az előző linken levő anyag is jó tájékozódási pont. Én nem vagyok Corvinusos ezt nem tudom pontosan, hogy mi a kérelem beadásának menete.
2016. jan. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!