Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg 21 éves vagyok. Idén...

Jelenleg 21 éves vagyok. Idén végzem az egyetemen. Nem akarom azt csinálni, amit tanultam. Szerintetek elkéstem?

Figyelt kérdés

Apám azt mondja, ezen a vonalon kell tovább haladnom és magánpraxist nyitni továbbképzések révén.

Tavasszal végzem óvodapedagógián, de rettenetesen megutáltatták velem. Sajnos a szaktársaim több, mint a fele nem szeretne óvónő lenni, amelynek számos oka van.

Késő újabb alapszakba belekezdeni? Ötletem sincs...

Vagy fejlesszem magam tovább a területen és építsem ki a vendégkörömet?



2016. jan. 2. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
meg semmi sem keso.
2016. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neked kell tudni, hogy amit szívesen dolgoznál, azt el tudod-e érni egy másik képzéssel, ha most elkezded? Melyik lesz a jövedelmezőbb? Az másik képzés vagy a mostanit is lehet jövedelmezővé és színessé tenni? A magán óvodák elég jól működnek. Gazdag városrészben kell magán óvodát nyitni. EU-s támogatásokat megpályázni. Szerintem ebből lehetne jót csinálni. Vagy elmehetsz külföldre is dolgozni, akár óvónőnek, vagy gyerekekkel foglalkozó bentlakásos intézményekbe. Döntsd el mit szeretnél.
2016. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én megpróbálnám a helyedben,hogy milyen élesben. ha pár hónap munka után is úgy érzed,hogy nem neked való, akkor se késő új szakot elkezdened. sőt, ha a szüleid nem támogatnak, akkor meg lehet oldani,hogy levelezőn nézel valami másik szakot,mellette meg dolgozol.. de alaposan járj akkor utána,hogy olyat válassz ami biztosan hozzád illik.

de mondom, szerintem próbálj elhelyezkedni vele

2016. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 28 évesen kezdtem el új szakot. Még örült is édesanyám, nem mintha egy szülő beleegyezésén múlna egy FELNŐTT ember döntése.
2016. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mitől késtél volna el? 21 éves vagy. Tudod, mikor vonulnál nyugdíjba?
2016. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az emberek 90%-ka nem azt csinálja ígysem amiről papírja van, hanem azt ahova sikerült elhelyezkednie.
2016. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És mi van, ha apád azt mondja? Felnőtt ember vagy, ez a te döntésed.
2016. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!