Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy Villamosmérnöki alapképzés...

2105as kérdése:

Egy Villamosmérnöki alapképzés elvégzése után mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Milyen munkakörben tudok elhelyezkedni és kb mennyi nettó fizetéssel?
2016. jan. 3. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Jelenleg Magyarországon azt mondják hogy 10000 fős villamosmérnök hiány van. Ezzel kb leírtam hogy milyen lehetőségeid vannak, bár pont a villamosmérnöki szakma olyan hogy mesterképzéssel tudsz csak igazán jó szakemberré válni (BME-VIK-es hallgató vagyok onnan tudom), persze valószínűleg fogsz találni alapkézés elvégzése után is állást. Nálunk mindig az a motiváció az egyetemen hogy mennyit kereshetünk ha elvégezzük a szakot... ez kb 300.000 ft-ot jelent pályakezdő villamosmérnökként. Bár Magyarországot látva nem tudom hogy ez meddig fog így tartani. Egy biztos.. külföldön MSc diplomával elég szépen meg lehet gazdagodni...
2016. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mivel alapszakon kell kezdeni és az 7félév (könyv adat 2016) utánna mennyi idő még a mesterszak elvégzése. Ha ösztöndíjason lennék alapképzésen végig, akkor a mesterképzésre is érvényesül ez? Cssak alapszakkal mennyi kb a nettó, arra írtad a 300-at?
2016. jan. 4. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!