Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom hol tanuljak tovabb....

Nem tudom hol tanuljak tovabb. Otletem sincs. Valaki valamilyen jo pályaorientacios tanacsadot? SOS

Figyelt kérdés
11.es vagyok de otletem sincs merre menjek tovabb. Gimnazista vagyok, nem szakkozepes. Sok minden erdekel, de fogalmam sincs hogy pl melyik karral hogyan tudok elhelyezkedni. Ebben ki tud segiteni ha a tanaraim nem? Milyen tanacsado? SOS valaki pls...:(

2016. jan. 4. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A Munkaügyi központnál érdeklődj, nálunk (Debrecen) van pályaválasztási tanácsadás. Bár szerintem nem ér valami sokat, de elindulni segíthet.


Egy hosszú tesztet kell kitölteni, az eredménynek megfelelően ad ötleteket a program, hogy mely szakmák lehetnek neked megfelelőek. Ez a része szerintem hülyeség, nekem pl. olyat is kidobott anno, hogy legyek bohóc :D Utálom a cirkuszt és a bohócokat is.


Na mindegy, szóval ez a része nem szentírás, viszont adhat olyan tippet, amire előtte nem gondoltál, valamint minden szakmáról hosszabb leírás van, mit csinál pontosan, hol kell hozzá tanulni, milyen karrierre, fizetésre számíthatsz vele...nálunk legalábbis így volt.


Egyébként szerintem magadtól is rátalálhatsz a megfelelő pályára, csak szánj rá egy kis időt, gondold át magadban a kérdéseket:


-Miben vagyok jó? Mi az erősségem? (pl. empatikus vagyok, türelmes..)

-Miben NEM vagyok jó? Mi a gyengeségem? (pl. nem szeretem a nyelveket)

-Mely tantárgyakból vagyok jó?

-Mely tantárgyakat szeretem?

-Mely tantárgyakból nem vagyok jó, vagy épp nem szeretem őket? (Ezeket lehet egyből ki is húzni a listáról - hiába szép karrier a gépészmérnöki, ha szenvedsz a matekkal)


Ezekkel a kérdésekkel be lehet lőni egy irányt, le lehet szűkíteni a kört. Ha megosztod velünk, mire jutottál, hátha tudunk jobban segíteni.

2016. jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, a kulcskérdés: MIBEN vagyok jó, és MIT szeretek csinálni. Ha ezt már valamennyire meg tudod válaszolni, körvonalazódik a megoldás is.
2016. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!