Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A miskolci Ferenczi Egészségüg...

A miskolci Ferenczi Egészségügyi Szakközépiskoláról tudnátok információkat adni?

Figyelt kérdés

Gyermekem oda szeretne továbbtanulni, hamarosan írja a központit. Sajnos a tanulmányi átlaga már csak 3,6 körül lesz, és a matek meg a magyar 3-as, amiből a központit is írja. Mik az esélyeink? Sajnos az ismeretségi körünkben nincs senki, aki ott tanul. Az iskola honlapján nincs infó arról, hogy pl. akik tavaly felvételiztek, milyen pontszámokat értek el, pedig ezt jó lenne tudni. Ha van olyan aki oda jár, tudna írni arról, milyen képességűeket vesznek fel oda, mit kérdeztek a szóbelin stb.

Illetve az is érdekelne, hogy szerintetek ilyen átlaggal Miskolcon hova érdemes még jelentkezni. Erőssége a biológia, tesi meg az angol. Gyengéje a matek meg a fizika, kémia.

Köszönöm, ha tudtok valami hasznosat írni.



2016. jan. 5. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy a 3,6-os átlaggal gond lenne, az nem olyan rosz.

én nem a ferencziben tanulok de szóbelin voltam, és szerencsére akkor le is jegyeztem a kérdéseket:

mit szoktál szabadidődben csinálni

miért szeretnél idejönni

hogy sikerült a felvételid

melyik volt nehezebb

melyik tantárgyat szereted a legjobban

hanyas vagy angolból

mikortól tanulod az angolt

kivel jöttél

jelentkezett-e valamely ismerősöd ide

hányan vagytok egy osztályban?

szoval semmi vészes, erre nem kell ráparázni, egyszerűen csak meg akarnak ismerni :)


ahogy voltam ott szóbeli elbeszélgetésen, nagyon tetszett a légkör, szerintem jó suli az, és érdemes oda mennie.

-annyi hogy én azért nem a ferenczy-t választottam, mert inkább a közgazdaságtan érdekelt, és amúgy is messze lett volna minden nap bejárni kb-ról.


viszont, én a rangsorban (kb 4,2-es) átlaggal 37. voltam... szerintem simán felvettek volna, ha oda adom be elsőleg...,

szerintem a gyermekednek nagy esélye van oda bejutni


én ahol most tanulok a 112 főből az 57. voltam és felvettek :), de szerintem 70-ig nem kell aggódni...

2016. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Megnyugtatott. Jelenleg úgy olvastam 170 főt vesznek fel az egészségügyi ágazaton, akkor talán beleférünk.
2016. jan. 5. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor 99,99% :)


-mondom én úgy, hogy amikor én felvételiztem középiskolába, akkor olyan feszült, szorongós, stresszes voltam emiatt, és egyáltalán nem hittem, hogy felvesznek a legelső helyen bejelölt iskolába, és lám úgy lett!

2016. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hogyha met tényleg 170 főt vesznek fel, akkor aggodalomra semmi ok nincs! :)


100% hogy bejut! :)

2016. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja meg annyi jutott eszembe, hogy a központitól sem igazán kell tartania, ugyanis akkoriban nekem sem sikerült valami jól...

az egyik 20 a másik 27 pontos lett bár már a teljes pontszámra nem emlékszem, de lehet utána lehet nézni...

2016. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2016. jan. 5. 22:21
 7/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A Ferenczi, az I, nem Y!!


Egy volt FerenczIs diák

2016. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Pontosítanék: 1. válaszadó
2016. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, bekerült?
2016. okt. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed, igen bekerült. A matek központija nagyon gyenge lett, mint sok mindenki másnak, de az ideiglenes rangsorban is benne volt már a létszámban. Eddig nagyon tetszik neki a suli, jól teljesít. Vannak keménynek tűnő tantárgyak, mint a latin és az anatómia, de még túl sokat nem követeltek tőlük eddig.
2016. okt. 2. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!