Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az NKE RTK igazgatásrendészeti...

Az NKE RTK igazgatásrendészeti szakirányának fizikai felmérőjére fel lehet készülni 1 év alatt?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, kicsit túlsúlyos. (165/74) Sportmúltam kb semmi, fizikailag most totál puding vagyok. Egy év alatt fel tudnám magam turbózni? Illetve másfél, jövőre felvételiznék.

2016. jan. 9. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen igen! De csak attól függ, hogy mennyire vagy majd motivált. A fizikai alkalmassági vizsgálat típusfeladatait sajnos nem tudom pontosan, de erről tájékozódhatsz a honlapon illetve a tanároknál. Azt tudom, hogy a futás az fizikai alkalmassági utána ''versenyszáma''

ezért erre már most elkezdhetsz gyakorolni, elég gyorsan kell majd lefutni a megadott távot. Jobb ha felkészülsz arra, hogy te egy sportos csajszi leszel mostantól ! :)

Nem javaslom, hogy fogyókúrába kezdj, az állóképességet kell javítani, súlyt így is fogsz veszíteni. Ma csinálj meg annyi felülést és annyi fekvőtámaszt egyszerre amennyit tudsz, következő nap tegyél hozzá, ezt ha csinálod 1 hónapig (5 naponta lehet pihenőnap) (futásnál is) a lényeg az, hogy kezd el az alapvető tornát, futást, felülés, fekvőtámasz, (esetleg szobabiciklin is) és bármennyit is tudsz most, adj hozzá egy keveset minden egyes nap. Légy motivált ha igazán akarod!! Hajrá!!

2016. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, ezek a feladatok

fekvenyomás (25 kg-mal), nőknek 25x ismételve már max pontszám

felülés, mérik 1 perc alatt hányat tudsz

4x10 m ingafutás időre

helyből távolugrás cm-ben

2000 m-es futás, ha 10 percen belül futod, maximum pont


na, szerintem a 10 percen belüli futást el bírnám érni, és ha felkészülök a fekvenyomásra... ez a kettő együtt 50 pont

a másik 3-ból kéne még 30-at összeszedni, hogy alkalmas legyek

bár sajnos azokra nehezebb rákészülni:\ pl helyből távolra...

2016. jan. 9. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:

igen, a helyből távolugrásra úgy tudsz készülni, hogy a fenék illetve a comb+vádlit erősítesz, (kiváló indítás lehet a guggolás, illetve a kitörés)

ha az interneten találsz fenék+comberősítést (nCore tagságod ha van ott igen jó minőségű videók vannak ezekhez)

Az ingafutás lényege, hogy rájöjj, hogy tudsz a leggyorsabban irányt váltani, egyébként elég kimerítő, de mivel még időben észhez kaptál és tudod mit akarsz, ha mindent elkezdesz most és csak apró fokozatokkal lépsz feljebb az idő múlásával biztos, hogy eléred amit akarsz!

2016. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!