138-as IQ-val szeretnék valami tanfolyamot végezni, ötlet?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi érettségim van (az is levelező tagozaton végezve), néhány szakmával megspékelve (pl. targoncavezető, on-line terminálkezelő, személy-, és vagyonőr, fegyvervizsga, B.kat. jogosítvány) Fiatalon nem vettem komolyan az életet, mára viszont már rég felismertem a könnyelmű hozzáállásomat e téren. Annak idején nem tanultam tovább, viszont az eszem/logikám meg lenne hozzá, hogy valamit elvégezzek. Nem tudom mihez kezdjek. Harmadik babát tervezünk, és gondoltam, amíg otthon vagyok vele, simán beleférne az iskola is. Nyelvből nagyon nem vagyok otthon.... viszont matematikából országos 17. is voltam nyolcadikban, amikor még versenyekre jártam. Szeretek gondolkodni, nem csak a monoton, betanított dolgokat, amihez nem kell ész, mert úgy érzem a targoncázás is, mint ilyen - amiben jelenleg is dolgozom - elbutítanak. Persze fontos szempont lenne az is, hogy ha dolgozom majd vele, jobban keressek mint most. (Jelenleg mindennel együtt 160-170 átlagban a nettóm és nő vagyok, két gyerekkel) Köszi
2016. jan. 10. 23:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... azt a 138-as IQ-t nem tudom hova tenni. Gratulálok hozzá, meg minden, ha ettől neked jobb, de őszintén: számít ez? Na mindegy...

Mit szeretnél csinálni, milyen munkát? Nem tudunk neked tanfolyamot ajánlani semmilyen szinten, amíg te nem tudod, hogy mi a pontos célod. Kreatív munka magas fizetéssel. Király. Rajtad kívül kb. még 6 millió embernek ezek a preferenciái az országban. Ráadásul 170 nettóban... nem azt mondom, hogy fenékig tejfel, de sok ember összetenné a két kezét ilyen fizetésért, pláne ilyen végzettségek mellett. Találd ki, hogy pontosan, de legalább nagyjából milyen munkát képzelsz el magadnak, emellé, hogy erre mennyi időt/energiát/pénzt áldoznál, és ha ez megvan, írd le, hátha tudunk ténylegesen, érdemben segíteni.

2016. jan. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!