Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem mellett van-e lehetősé...

Egyetem mellett van-e lehetőség külföldön is használható OKJ-s képzést elvégezni?

Figyelt kérdés
Jelenleg mérnökképzésen vagyok, de még nagyon sok van hátra és mindig arra gondolok, ha nem sikerül befejezni (vagy történik valami nem várt esemény), akkor a két szék közé esek. Ezért arra gondoltam, hogy elvégzek egy szakmát (arra az esetre ha beütne a krach) esti képzésen, vagy olyan formában, hogy legyen időm az egyetemre is. Ez lehetséges, és ha igen mit érdemes tanulni, ami külföldön is használható? Igaz, hogy jelenleg van egy hálózattelepítő és üzemeltető OKJ-m, de amellett, hogy nem szeretem (pályát váltottam), egy nagy 0 a tapasztalatom (még nem dolgoztam). Gondolom tapasztalat nélkül itthon sem lenne esélyem nemhogy külföldön, mert "mezei" informatikusokból Dunát lehet rekeszteni. Vagy tévedek? Kinek milyen tippje van? Válaszoljatok bátran! :)

2016. jan. 11. 12:32
 1/3 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Az OKJ-sem rosszabb mint a szakmunkás suli!Külömbbség van de a tudás a gyakorlat a legfontosabb!!!!
2016. jan. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jellemzően éppen az egyetemek adnak külföldön is használható tudást. Egy felsőoktatási szakképzés is jobb, mint egy sima okj, de valójában diplomát kell szerezni ha hosszabb távon is érvényesülni akarsz.
2016. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy nagy bullshit az az állítás, hogy egy egyszerű CNC-s programozóként (ami ugyanúgy OKJ-s képzés) tárt karokkal várnak Németországban (természetesen nyelvtudással)? Mert elég gyakran olvastam ilyen álláshirdetéseket és ezt is szeretném majd vmikor elvégezni, mert érdekel. Tehát aki kimegy külföldre az mind igazi diplomás értelmiségi illetve mérnök? Az egyszeri melósnak akkor nincs is esélye?
2016. jan. 12. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!