Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerűen tanácstalan vagyok....

Egyszerűen tanácstalan vagyok. Milyen szak? Milyen iskola?

Figyelt kérdés
Kis koromban mindig ügyvéd akartam lenni, mert segíteni akartam a jó embereken, de mire lényegében felnőttem, rájöttem, hogy az ügyvédeknek nem mindig ez a feladat jut. Mindenféleképpen emberekkel szeretnék foglalkozni, akár céget is alapítani majd. Közgazdasági fősuliba járok, nem vagy rossz tanuló, de a közgazdasági irány nálam az utolsó. Eddig az andragógia volt az egyetlen, amire esélyt is láttam, hogy bejutok, de annyian szidják, hogy már meggondoltam magam. Egy hónapom van arra, hogy döntsek, de fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel. Nem tudnátok valamit javasolni? :) Lehet egy apró ötlet, de életet menthet! Nagyon szeretem a humán tárgyakat, szinte órákig bele tudok mélyedni a töribe, és az irodalomba is, ha éppen érdekes témáról van szó. Előre is köszönöm szépen!
2016. jan. 11. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szociális munkás?
2016. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt szívesen csinálnám nyáron, de én valami komolyabbra gondoltam:))
2016. jan. 11. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor maradj a jognál. Nem muszáj ügyvédként dolgoznod utána. Egy humán érdeklődésű embernek ez adja a legtöbb, legjobb lehetőséget.
2016. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hasonló vonalon gondolkoztam tavaly én is mint te. Én a nyelv szakokat és a tanári vonalat tudnám ajánlani ha ezek érdekelnek téged. A jog sem hülyeség ha szeretnéd valóban el lehet vele majd helyezkedni jól fizető állásban is.
2016. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hm.. csak nem hiszem, hogy lesz emelt szintű érettségim, és a jogi egyetemet nagyon nehéz elvégezni:( A tanári szakmához pedig én túl érzelmes vagyok...
2016. jan. 13. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha tanulni nem akarsz, se tanítani, akkor előbb-utóbb elvégzel egy büfészakot, de ne sírj majd, ha nem lesz munkád.
2016. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!