Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A ZSKF (mióta) nem indít...

A ZSKF (mióta) nem indít államilag támogatott képzéseket?

Figyelt kérdés
Gazdaságinformatikát szeretnék tanulni, és úgy hallottam, hogy a ZSKF-en nem annyira "vészes" a matek. Viszont 230e körül van egy félév... Régebben nem volt náluk ingyenes a képzés?? A ZSKF-en és BGE-n kívül hol van még gazdaságinformatikus szak (ami lehetőleg támogatott és/vagy nem annyira nehéz)? Köszi!

2016. jan. 12. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezekben az iskolákban indul gazdaságinformatikus szak Budapesten:


Corvinus: állami és önköltséges is. Ponthatár 400 körül

BGE: állami és önköltséges, alacsony ponthatár, nulla színvonal

Gábor Dénes Főiskola: csak önköltséges, nulla színvonal

Wekerle Sándor Üzleti Főiskola: vicckategória

ZSKF: csak önköltséges


Ha mindenképp ezt akarod tanulni akkor az egyetlen értelmes lehetőség a Corvinus.


Én tanultam ezen a szakon egy évet, de aztán otthagytam. Szerintem nincs sok értelme keverni az informatikát a közgázzal. Én rájöttem, hogy jobban érdekel a gazdasági része, ezért újrafelvételiztem egy gazdasági szakra. De volt néhány csoporttársam aki mérnökinfora vagy proginfora ment át, mert őket az informatika érdekelte jobban.


A matek amúgy kb mindenhol ugyanolyan nehézségű, általában 3 vagy 4 féléven át van matek.

Pl ha megnézed a Corvinus gazdinfo tantervet: [link]

Van analízis, statisztika 1, lineáris algebra, statisztika 2, operációkutatás, számítástudomány, valószínűségszámítás. Ezek a matematikai tárgyak, és ezeken kívül van még néhány tárgy amiben számolni kell.

2016. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és válaszolva az eredeti kérdésesre: 2012 óta nem indít a ZSKF államilag támogatott alapképzéseket.
2016. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amióta egyetlen magán intézmény sem; jogszabályi változás megakadályozta.
2016. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!