Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE klinikai és egészségpszic...

ELTE klinikai és egészségpszichológia mesterképzéséről érdekelnének vélemények, valamint a BME kognitív képzéséről, jár valaki oda?

Figyelt kérdés
Mesterképzés választás előtt állok és később szeretnék doktorálni, ezért eleve olyan MA képzésre mennék, ahol van doktori iskola, Budapesten. A két intézet között vacillálok.. jó lenne minél több vélemény, hogy hol milyen a képzés, hogy könnyebben dönthessek. Köszönöm :)

2016. jan. 12. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát azért azt érdemes eldönteni, pszichológus akarsz-e lenni, vagy sem, mert a BME-s kognitív tudományok mesterképzésen ugyan van pszichológia, de nem ad pszichológus végzettséget.
2016. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most már indul a BME-n is pszichológia mesterképzési szak, nem csak a kognitív tudományok MA!
2016. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2, köszi az infót! Most néztem, valóban így van, eddig csak munka- és szervezet szakirány volt, de most már kognitív is :) Szuper :)

Ebben az esetben viszont kérdező, olyat nem fogsz találni, aki a BME-n végzett kognitív pszichón, mivel most indul először.

2016. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok :) a honlapon azt írja, hogy a kognitív után is pszichológus diplomát adnak és úgy tudom már egy ideje van náluk ilyen képzés. Nem a munka és szervezetpszicho érdekel, az teljességgel kizárt nálam.

Igazából azért érdekel, mert kutató szeretnék lenni, később PhD-t csinálnák és nem tudom hol milyen lehetőségeim lennének. Alapvetően pszichoanalitikus beállítottságú vagyok, de Pécsre nem szeretnék elköltözni semmiképp sem, ezért maradt az ELTE és a BME, mint kutatási lehetőség, csak az ELTÉ-ról sok rosszat hallok, hogy nem jó a képzésre, de szeretném ha olyan mondaná, aki tényleg oda is jár és van saját tapasztalata, nem csak pletyka. :)

2016. jan. 13. 23:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Az alapképzést hol végzed/végezted?
2016. jan. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pázmányon vagyok végzős, de az első évemet a Debreceni Egyetemen csináltam, csak átjelentkeztem ide.
2016. jan. 14. 14:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ELTE-vel kutatói szinten nincs semmi baj, a legtöbb kritika a gyakorlatiasság hiánya miatt éri, ami jogos, mert pl. a Károli jóval gyakorlatorientáltabb. Az ELTE-s oktatók 90%-a kutató, és nem alkalmazott területen dolgozik, így ha a kutatás érdekel, akkor egyáltalán nincs vele probléma.
2016. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, pont ez érdekelne, hogyha ebben az irányban szeretnék továbbmenni akkor milyen a képzése, mert tudom, hogyha szakképzésre mennék utána, akkor a gyakorlat hiánya kiütközne, de én biztos a kutatói irányba szeretnék továbbmenni. Azt nem tudom, hogy hol vannak jobb esélyeim arra, hogy felvegyenek doktori képzésre, vagy milyen lehetőségeim lennének egyik másik iskolánál ha elvégeztem az MA képzést.
2016. jan. 14. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!