Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmákat lehet kitanul...

Milyen szakmákat lehet kitanulni OKJ-n, amivel keresek egy elfogadható összeget?

Figyelt kérdés
Most gimnáziumban tanulok, tavalyi átlagom 4,5. Van egy középfokú nyelvvizsgám. Olyan kellene amiből el tudom magam tartani egy bérházi lakásban. Biztonsági őr melón is gondolkoztam, de a 100 rugót kap, az kevés, ha muteroméknak is beakarok segíteni. Ők meg már 50 felett vannak egy picivel, nem lesz nagy nyugdíjuk se.

2016. jan. 12. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Villanyszerelő, víz-gáz-fűtés szerelő. Egy jó asztalos például egy konyhabútor garnitúráért lazán elkér 1 - 1,5 millió forintot. Hegesztő se keres rosszul.
2016. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hegesztő állítólag tényleg jó. Amúgy ezt az OKJ-t elfogadják külföldön ha lépni akarok? Valamennyire karattyolok angolul középfokon. Onnan küldenék haza pénzt.
2016. jan. 12. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Gőzöm sincs, igazából az OKJ-k, amiket mondtam, az is csak tipp, mert az átlag ember kifesteni még kifest magának, de a gáztól, áramtól fél, ahoz szakembert hív, ebből következik, hogy lehet maszekolni, hisz abban van a pénz.


Én mérnökinformatikusnak tanulok, ami ugye egy elég piacképes diploma, de nekünk is azt mondják, hogy már most kezdjük el tanulni az adott ország nyelvét, ahová ki szeretnénk menni, egyszóval szerintem nem elég egy okj-nál annyi, hogy kicsit karattyolsz angolul.

2016. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Festő ismerős kiment USA-ba, makogott, melózott, egész jól keresett. Nem volt kint sokáig, fillérekért élt, küldte haza a pénzt, építettek egy házat. Másik a vágóhídon dolgozott, makogott, melózott, egész jól elvolt. 7 éve tanulok angolt, végig ötös voltam belőle. Két tanítási nyelvűbe járok, tanultam angolul kémiát, informatikát, most meg törit. Nyelvvizsgám se olyan, hogy éppen hogy meglett, hanem 80% volt, néhány helyen picivel felette, de 75 alá nem ment egyik rész se. Felsőfokot is akarok tenni hamarosan. Szóval karattyolok egy picit.
2016. jan. 12. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Pl.

Raktáros

2016. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!