Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen mérnöknek...

Szerintetek milyen mérnöknek érdemes menni? (mindenféle ilyesmi érdekel, szóval inkább a kereset lenne a lényeg)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kiemelkedően jó vagyok matekból és fizikából(nem nagyképűségből mondom) és tényleg nagyon érdekel is. Ha lehetne,nem informatikával kapcsolatos szakmát választanék,jó nyilván nem lehet elkerülni de azért,hogy ne főként ez legyen.

Gépészmérnök,energetikai mérnök,építészmérnök,ezekben gondolkodtam,szóval melyiknek érdemes tanulni szerintetek?

Amúgy emelt matekon tanulok gimnáziumban,tudom,sokan azt gondoljátok,hogy ennyi idősen még nem kell rajta agyalni,de szerintem igen is kell,hiszen ezért tanulok,akkor már tudjam,hogy miért csinálom.

Előre is köszönöm szépen!


2016. jan. 13. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mechatronikai mérnök? *-*

szerintem ez a műszaki képzések legteteje. Matek+fizika tudást kér lenne építészként elpazarolni. Gépészmérnökit vagy a fent említett mechatronikai mérnöki szakot ajánlom! :) az Energetika sem rossz, de jelenleg még nem elég nagy rá a kereslet, persze ez 4 év alatt változhat.

2016. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A mechatronikát azért nem írtam, mert nem annyira szívesen foglalkoznék infós szakmával, gondolom ehhez eléggé kell.
2016. jan. 13. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Gépésszel biztos nem lősz mellé, szerintem energetikai is jó, építészt viszont relatíve sokan végeznek és nincs sok építkezés, így azt talán inkább hagynám.


Mechatronikával nem kötelező nagyon belemenni az informatikába, bár gondolom függ az adott egyetemtől. Talán 2 programozós tárgyunk volt, ami pl. egy gépészen nincs.

Emellett viszont több rálátásod van villamos dolgokra is és sok területbe bele tudsz tanulni.

2016. jan. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!