Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik államin Bsc-n tanulnak...

Akik államin Bsc-n tanulnak és 2013-ban kezdték azoknak mennyi idő a maximális államilag támogatott félévek száma és mi történik akkor ha letelik?

Figyelt kérdés
Fizetősre kerülnek vagy pedig ki kell fizetni az eddigi képzési idő felét?
2016. jan. 15. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:

ha bsc-n vagy és azt nem sikerül megcsinálni, plusz egy évig maradhatsz államin (tipikus esete annak, ha csúszol)

viszont ha úgy kérdezed, hogy merterre mennél, az állam 12 félévet támogat, tehát ingyenesen emgtudod csinálni a mestert is

persze ez teljesen másképpen van az osztatlan képzéseknél, pl orvosi, ahol fixen 12 félévet tanulsz.

(én is 2013-ban kezdtem a BA-t, úgyhogy biztos van még 1 éved államin, ha csúszol)

2016. jan. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bsc-n 12 államilag támogatott féléved van. Ha ezek előbb elfogynak, mint hogy befejezted a szakodat simán áttesznek fizetősre, nem kell visszafizetned semmit, csak onnantól tandíjt kell fizetned.
2016. jan. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mintatanterv szerinti képzési idő +2 félévig lehetsz államin ugyanazon a képzésen. Ezután átsorolnak önköltségesre, akkor is, ha van még a 12 félévedből.


A mintatanterv szerinti képzési idő másfélszeresén belül kell diplomát szerezned, különben vissza kell fizetned az igénybe vett állami ösztöndíj felét.


Pl. egy 6 féléves képzésnél 8 félévig lehetsz államin, de a 9. félév után, ha nincs diploma, már fizetni kell! Vagyis elég közel lehet a két "határidő" egymáshoz. De pl. egy 4 féléves mesterképzésen a két határidő már teljesen ugyanaz.


Bizonyos helyeken az is szabályozva van, hogy mennyi az az idő, amíg egyáltalán jogviszonyban lehetsz. Pl. a képzési idő kétszerese után megszüntetik a jogviszonyod. De ez már csak intézményi szinten lehet szabályozott, a többi dolog viszont törvényileg, mindenkire egységesen.

2016. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A mintatanterv szerinti képzési idő +2 félévig lehetsz államin ugyanazon a képzésen. Ezután átsorolnak önköltségesre, akkor is, ha van még a 12 félévedből."


Nekem ez volt a 9. szemeszterem ugyanazon a szakon, de nem vették el a támogatásom, pedig végig államin voltam és csak 6 szemeszter a mintatanterv, úgyhogy ez így nem igaz.

2016. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig igaz, az Nftv. 47. § (3) rendelkezik erről. Lehet, hogy nálad történt valami adminisztrációs hiba.
2016. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsés adminisztrációs hiba volt akkor nálam is lehetne ilyen ha majd szükség lesz rá.
2016. jan. 16. 15:07
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nekem ez volt a 9. szemeszterem ugyanazon a szakon, de nem vették el a támogatásom, pedig végig államin voltam és csak 6 szemeszter a mintatanterv, úgyhogy ez így nem igaz."


És te a 2013 szeptembere utáni 5 félév alatt, hogy végeztél 9 szemeszterrel? 2012 óta van ez a szabályozás, ez rád nem vonatkozik....

2016. jan. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!