Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus Msc képzés ELTE-n, úgy hogy más Bsc képzést végeztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Más Bsc képzést végzek épp el (gazdaságinformatika) és az érdekelne, hogy mennyire kerülök behozhatatlan hátrányba így, hogy nekem más tárgyaim voltak mint egy olyannak, aki itt végezte az alapképzést is?

Tudtommal sokan mennek ide olyan szakokról is, amik nem igazán kapcsolódnak az informatikához (mondjuk matematikáról), tehát ez azért kicsit biztat. Nézem a tantervet is és úgy látom, hogy egy szakirányt kivéve matekból sincs sok, pedig én mindig olyanokat hallottam erről a szakról, hogy itt orrba-szájba csak matek van, ezt meg mondjuk azért mégsem szeretném.


Elsődleges célom amúgy az lenne, hogy programozóként tudjak elhelyezkedni. Gazdinfó alapképzésen is tanultunk ugyan több nyelven programozni, de nem igazán érzem annyira képzettnek magamat ilyen téren, hogy el tudjak vele helyezkedni, pedig egyetem alatt rájöttem, hogy én igazából szeretem ezt csinálni.


Esetleg ezen kívül más ötlet?



2016. jan. 16. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel informatika képzési szakon vagy, elvileg nem olyan nehéz programtervező informatikusnak menned. Van egy MSc bemeneti követelmény, ez általában az MSc képzést nyújtó egyetemek honlapján elérhető, a képzési bemeneti-kimeneti követelmények doksiban. Itt le van írva, melyik tárgycsoportból mennyi kreditednek kell lenni. Ha ezek meg vannak, jó. De nem kell mindnek meglenni, mert azt hiszem 70-80% előírt kreditnek kell meglenni, a többi megszerezhető a mesterképzéssel együtt. Közben pótolhatod ezt 20-30%-os hiányt, miközben mesterezel. Alapképzési diploma kell, meg a felvételin jól kell szerepeljél, azt ennyi.
2016. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom, nem is ez lenne a gond, tudom a felvételi követelményeket.

Hanem hogy nem követel-e meg esetleg ez az Msc olyan tudást, aminek én nem vagyok a birtokában a más Bsc szakom miatt? Azt nagyon nem szeretném, hogy emiatt minden órán ülnék tátott szájjal, hogy "mi a fene folyik itt".

2016. jan. 19. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tudod a felvételi követelményeket és teljesíted a tantárgycsoportokra vonatkozó krediteteket is, akkor mit nem nem tudhatsz, arról ami ott lesz? Nyilván az alapokat tudni fogod, máskülönben, ha nem teljesen másról lenne szó MSC-n mint BSC.n akkor mi értelme lenne? De annyit fogsz tudni, ha eddig tanultál, mint a többiek. Egyenlő tudásról indultok.
2016. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végül felvettek?
2020. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gazdinfó szakkal is el tudtam helyezkedni még Bsc alatt gyakornok programozóként, végzés óta is ezt a munkát végzem. (Amúgy mentem mesterre is, de az is gazdinfó volt.)
2020. szept. 24. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!