Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ruszisztika és egy gazdasági...

Ruszisztika és egy gazdasági szakkal milyen lehetőségeim lesznek a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt vagyok, Corvinusra szeretnék menni, nemzetközi gazdálkodásra (bár ez esélytelen) vagy kereskedelem és marketingre. Mellé később szeretnék elte ruszisztikát végezni. Két felsőfokú nyelvvizsgám van angolból és oroszból. A kérdésemet azért teszem fel, mert attól félek,hogy ezek ú.n. "büfészakok".

2016. jan. 16. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Ha van felsőfokúd oroszból, szerintem felesleged lenne neked az orosz szak. Akkor menj valami más nyelvszakra - svéd pl? Vagy valami más szláv - lengyel? Kínai? Felveheted minornak az oroszt. Leginkább talán a kínai érné meg. Angol, orosz, kínai nyelvtudás meg gazdasági diploma, ezekkel tuti lesz munkád.
2016. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a gazdasági végzettség hozná ki a legtöbbet jövedelem terén a nyelvtudásodból. De miért esélytelen, hogy felvegyenek?

1 nyelvvizsgára is jár a 40 többletpont (ha felsőfokú) van valamelyik nagyon erősen megy, jelentkezhetsz belőle emelt szintre illetve mellé elég lenne erős középszintű érettségi.

(50 pont mert emelt szintű érettségi, 40 pont mert van egy másik nyelvből felsőfokúd). 93% körüli érettségikkel meg is lenne. Tudom kicsit elérhetetlennek hangzik, de matematika középszinten illetve töri középszinten ezt kis szerencsével el lehet érni, tehát van esélyed, Nyelvből pedig szinten hasonló jó eredmény kellene.

2016. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!