Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon lehet valahol...

Magyarországon lehet valahol egyetemi szinten játékfejlesztést tanulni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem. mérnökinformatikusnak fogok tanulni az Óbudai Egyetemen vagy programtervező informatikusnak. Alapszak elvégzése után szeretnek játékfejlesztést tanulni. Még mielőtt jönnek a kommentek:

-Nem ez nem csak egy "kocka vagyok és játékot fogok tervezni" hozzáállás ténylegesen komolyan gondolom.

-Tudom hogy magyarországon nem a legfelkapottabb de engem nagyon is érdekel.


2016. jan. 18. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ELTE IK-ra járok, itt van egy ilyen tárgy, "Játékprogramok fejlesztése" a neve, de nem kell belegondolni sok mindent. Összedobtok valami kis játékot, és annyi.


Egy sima tárgy keretében nem fogsz tudni mélyen ezzel foglalkozni, legfeljebb érintőlegesen. Szakdolgozat vagy bármilyen kutatási témát és megfelelő oktatót viszont biztosan találsz ilyen témakörben. Ott sem lesz profi játékfejlesztő, de legalább kicsit elmélyülsz.


Igazán profi akkor leszel, ha sok éves tapasztalatod lesz ezen a területen. Szóval nem érdemes ezen előre stresszelni.

2016. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A BME indít játéktervező szakot, de ez eléggé drága.
2016. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ELTE vagy a BME informatikusképzéseit javaslom, mert ott megkapod a megfelelő alapokat. Játékfejlesztéssel a diplomamunka keretében lehetne komolyabban foglalkozni.
2016. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 19. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!