Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség (illetve...

Mi a különbség (illetve mennyivel több, jobb) a mesterképzés mint az alapképzés?

Figyelt kérdés

Gödöllőre vagy Sopronba szeretnék menni erdőmérnöki szakra, az lenne a kérdésem hogy ha alapszakra jelentkezek utána kötelező a mesterképzés? Vagy azzal mennyivel megyek többre? A "sima" alapképzés elvégzése után már azzal is el tudok helyezkedni? Valamint a matematikával nem vagyok éppen barátságban...ez nagy gond? Válasszak mást?

Nem értek semmit, segítség kéne de nagyon. Előre is köszönöm. (egy nagyon kétségbeesett végzős~)



2016. jan. 20. 17:49
 1/5 A kérdező kommentje:

jaj bocsánat *vadgazda mérnöki szak

elrontottam.

2016. jan. 20. 17:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező a mesterképzés.

Ha jó mesterképzést választol akkor sokra mész vele.

Sim alapképzés diplomát ad, szóval igen eltudsz vele helyezkedni.

Igen, alapból gond ha nem bírod a matekot. Azonban kitartás, és szorgalom függvénye, hogy kibuksz-e vagy nem.

Nem tudom, hogy válassz mást, mert csak azt írtad, hogy miben nem vagy jó. Nem azt, hogy mi érdekel, és miben jó.

2016. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ.

Matekból meg fizikából nagyon nem vagyok egy csillogó...biológiából, földrajzból jó vagyok. De a matek-fizika dolog nagyon nem az erősségem.

2016. jan. 20. 17:54
 4/5 Ésik Árpád ***** válasza:
100%
Ha érdekel a vadgazdálkodás akkor nem kell megijedni a matematikától, 1 félév matematikát kell leteljesíteni meg 1 félév statisztikát csak egy kis kitartás a kérdése, én sem voltam jó matematikából, ( meg merem kockáztatni, hogy te jobban teljesítesz most tőlem, mit én anno) de a minimumot megtanultam. Én mezőgazdasági mérnök szakon tanultam. A többi tantárgy pedig már inkább biológia, földrajz.
2016. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon megkönnyebbültem. :) Csak benne van a nevében a mérnök szó és hát...khm.

Eddig mindig buktam matekból de kaptunk új tanárt most király stabil kettesem van belőle...csak az érettségi sikerüljön. (én már ennek is úgy örülök mint majom a farkának) A fizikával is ugyanez a helyzet, a számolás a képletek a stb...rémálmom.

2016. jan. 20. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!